تلاش های جدید آمریکا برای مقابله با موشک های ایران

به گزارش سرویس اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز،

مقامات دفاعی آمریکا از انتشار خبر آزمایش مخفیانه موشک بالستیک ایران حیرت زده شدند.

تلاش های جدید آمریکا برای مقابله با موشک های ایران ممتاز نیوز: 

وب سایت بیزینس اینسایدر در گزارشی به قلم “آرمین روزن” نوشت: مقامات دفاعی آمریکا از انتشار خبر آزمایش مخفیانه موشک بالستیک ایران حیرت زده شدند. فرماندهان نظامی آمریکا به این باور رسیده‌اند که ایران موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد و در آینده نیز هیچ بعید نیست موشک‌های جدیدی را مورد آزمایش قرار دهد. دریاسالار “جیمز سایرینگ،” رئیس آژانس دفاع موشکی آمریکا، سال گذشته به نمایندگان کنگره هشدار داده بود، ایران به زودی موشک دوربردی خواهد ساخت که قادر است به آمریکا نیز برسد. 

معاون دفاعی وی نیز گزارش به کنگره ارائه کرد که نشان می‌داد ایران به دانش ساخت موشک‌های بالستیک میان برد و دور برد دست یافته است، همچنین تهران سامانه تسلیحات فضایی دوربرد خود را تقویت می‌کند. با توجه به اینکه ایران چند فضاپیما را مورد آزمایش قرار داده است، به نظر می‌رسد این کشور تلاش می‌کند فضاپیماهایی با قابلیت حمل موشک‌های بالستیک برای دسترسی به آمریکا تولید کند.

وزارت دفاع آمریکا –پنتاگون – در حال توسعه و تجهیز سامانه دفاع موشکی آمریکا است تا به تهدیدات احتمالی از سوی ایران مقابله کند. سامانه MKV –خودروهای کُشنده – تا سال ۲۰۲۰ به بهره برداری کامل می‌رسد. این کامل‌ترین و پیشرفته‌ترین سامانه دفاع موشکی آمریکا است که به ادعای کارشناسان برای پاسخ به تهدیدات موشکی ایران راه اندازی می‌شود.

دو مقام آمریکایی دوشنبه مدعی شدند ایران ماه گذشته میلادی یک موشک میان‌برد بالستیک را آزمایش کرده که این موضوع بر خلاف دو قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بوده است.

این دو مقام آمریکایی که نامشان فاش نشده است اعلام کردند: آزمایش موشکی ایران ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) انجام شد. یکی از این دو مقام گفت که موشک آزمایش شده در داخل ایران شلیک شده است.

فاکس نیوز روز دوشنبه به نقل از منابع اطلاعاتی غربی مدعی شد این آزمایش نزدیک به چابهار صورت گرفت.

این موشک با نام قدر ۱۱۰ دارای برد ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلومتر است. به گفته منابع غربی این موشک نمونه به روز رسانی شده شهاب ۳ بوده و مشابه موشک هدایت شونده‌ای است که در ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر) بوسیله ایران آزمایش شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *