تلاش وزیر دفاع آمریکا برای کاهش نگرانی‌های رژیم صهیونیستی دربارهٔ ایران

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

وزیر دفاع آمریکا به رژیم صهیونیستی قول داد که آمریکا به اطمینان از این که ایران در مدتی که واشنگتن تعامل را دنبال می‌کند، سلاح هسته‌یی نخواهد ساخت متعهد خواهد بود.

 جرج لیتل، سخنگوی پنتاگون اعلام کرد: چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا در دیدار با موشه یعالون (وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که به واشنگتن سفر کرده بود) تاکید کرد که اگرچه آمریکا قصد دارد دورنمایی یک راه‌حل دیپماتیک با ایران را بیازماید اما چشم‌های ما در زمینه چالش‌هایی که پیش رو داریم کاملا باز است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه او با تکرار اتهامات غرب مبنی بر نظامی بودن برنامه هسته‌یی ایران گفت: آمریکا “از سیاست‌مان برای جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌یی باز نخواهد ماند”.

حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران پس از انتخابات در تلاش برای کاهش تنش‌ها با غرب برآمده است. اوج این تلاش‌ها که در سفر یک هفته‌ای روحانی به نیویورک خود را نشان داد، مکالمه تلفنی روحانی با باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا پیش از بازگشت وی به ایران بود.

ایران تاکید دارد که برنامه هسته‌یی‌اش برای مقاصد صلح‌آمیز است،‌ ولی کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی که خود یک برنامه هسته‌یی پنهانی دارد مدعی‌اند که تهران تحت پوشش برنامه هسته‌یی خود به دنبال تولید سلاح هسته‌یی است.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ