تلفات سنگین تروریستها در حلب و حمص/محور ضد سوری در کابوس شکست

به گزارش خبرگزاری مهر، تلویزیون سوریه در خبری فوری از کشف مخفیگاه تروریستهای مسلح در شهر “بصری الشام” در درعا خبر داد.

نیروهای ارتش پس از کشف این مخفیگاه با تروریستهای مسلح درگیر شدند که طی آن تلفات سنگینی به این افراد وارد شد.

این رسانه همچنین گزارش داد نیروهای پلیس در منطقه المیدان حلب، اعضای یک گروه تروریستی را که به ایجاد رعب و وحشت در میان مردم دست می زدند، تحت پیگرد قرار داده و تلفات سنگینی به آنها وارد کردند.

نیروهای امنیتی در حماه، هم چندین تروریست را دستگیر کردند

تجمع تروریستهای مسلح در عکار

از سوی دیگر الوطن سوریه از تجمع گسترده تروریستهای مسلح عرب و غیر عرب در منطقه عکار در نوار مرزی با سوریه در شمال لبنان پرده برداشت و نوشت : تعداد افراد مسلح در هر نقطه ای که مقابل آن یک ایست بازرسی مرزی سوری قرار دارد، به بیش از ۱۵۰ نفر می رسد که این افراد به سلاحهای سنگین از جمله موشک انداز و آر پی چی مجهز هستند.

تعقیب گروههای مسلح در دیرالزور

خبر دیگر اینکه تلویزیون سوریه گزارش داد بازمانده های گروههای تروریستی در محله الجبیله و شیخ یاسین دیرالزور تحت تعقیب نیروهای ارتش قرار گرفتند که خسارتها و تلفات سنگینی به آنها وارد شد.

تشویق و تحریک تروریستها به  ادامه خشونت از سوی رسانه های حامی 

العربیه و دیگر رسانه های وابسته به محور ضد سوری در تلاش برای القای مسالمت آمیز بودن تحرکات گروههای مخالف از واژه کشته شدن افراد به ضرب گلوله نیروهای ارتش سوریه استفاده می کنند بدون اینکه ماهیت افراد کشته شده را که همان افراد مسلح سوری و غیر سوری هستند، مشخص کنند تا وجهه ارتش سوریه را که فقط برای پاکسازی برخی مناطق، آن هم به  درخواست مردم از وجود گروههای مسلح مورد حمایت غربی ها و رژیمهای عربی همسو و ترکیه تلاش می کند، مخدوش کنند، این رسانه ها به پخش خبرهای ساختگی و نیز وارونه نشان دادن حقایق اقدام می کنند.

به عنوان مثال العربیه برای فریب افکارعمومی از تلفات سنگین تروریستهای مسلح در دیرالزور از واژه کشتار توسط ارتش سوریه استفاده کرد.

مثال دیگر اینکه العربیه اقدام تروریستها در منفجر کردن خانه های مردم در حلب را با تیتر مبهم “آتش زدن خانه ها در حلب ” به نیروهای ارتش سوریه نسبت داد.

العربیه هر روز در بخشهای مختلف خبری خود، در حمایت از گروههای مسلح تروریستی در حلب، نقشه تحرکات آنها را تشریح می کند.

العربیه، رسانه وابسته به آل سعود، که با نگرانی اوضاع سوریه و ناکامی های پیاپی گروههای مسلح در این کشور را دنبال می کند، از کشته شدن ۱۰۰ نفر در عملیات ارتش سوریه برای پاکسازی برخی مناطق خبر داد.

تلفات تروریستهای مسلح در دیرالزور و حمص

به گزارش مهر، خبر دیگر اینکه تلویزیون سوریه گزارش داد: نیروهای امنیتی سوریه، یک گروه تروریستی مسلح را در منطقه”موحسن” در حومه دیرالزور متلاشی کردند، نیروهای ارتش سوریه، یک دستگاه خمپاره انداز تروریستها را نیز منهدم کردند.

تلویزیون سوریه همچنین گزارش داد نیروهای ارتش سوریه در عملیات  تعقیب بازمانده های گروههای تروریستی مسلح در محله های السلطانیه و الحمیدیه حمص، تلفات سنگینی به آنها وارد کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای مسلح سوریه، حمله یک گروه ترویستی را در شهر القصیر در حومه حمص دفع کردند که در نتیجه آن هشت تروریست کشته شدند که دو نفر از آنها قناصه بودند و ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند.

این رسانه گزارش داد تلفات سنگینی به گروههای تروریستی مسلح در الرستن در حومه حمص وارد شد.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *