تلفنهای هوشمند با شارژ خورشیدی از راه می‌رسند

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

براساس گمانه زنیها و پیش بینی های کارشناسان فناوری، کاربران تلفنهای هوشمند در سال ۲۰۲۲ می توانند در انتظار عرضه تلفنهای هوشمندی باشند که با انرژی خورشید شارژ می گردد.
 
 
این روزها تلفنهای هوشمند ما بسیار قدرتمند شده اند و تمایزات اندکی با هم دارند. در دنیای اندرویدیها به نظر می رسد که ویژگیهای نرم افزار و پوسته هایی چون " TouchWiz" و " Sense " که تولیدکنندگان برای دستگاه های خود در نظر گرفته اند آنها را از هم جدا می کند و سبب اصلی این است که سخت افزار داخل این دستگاه ها به شدت شبیه به هم می باشند.
 
اگر گمانه زنی های یک پایگاه اینترنتی کره ای به نام زد دی نت صحت داشته باشد، تمایزها در عرصه سخت افزار در آینده می تواند متداول تر از امروز باشد. براساس یک گزارش تازه، وقتی صحبت از تأمین انرژی تلفنهای هوشمند از طریق انرژی خورشیدی به میان می آید شرکت اپل پا را از سایر رقبا فراتر گذاشته است.
 
به نظر می رسد که اپل به فناوری دست یافته است که می تواند به وسیله آن دستگاه های خود را به صورت خورشیدی شارژ کند. براساس اظهارات کارشناسان، اپل از حضور کارشناسانی در این عرصه استفاده کرده و اختراعات خود را در این رابطه ثبت کرده است. بنابراین به نظر می رسد که اپل یک گام درخشان دیگر در عرصه ساخت تلفنهای هوشمند بردارد.
 
این درشرایطی است که سامسونگ پیش از این یعنی در سال ۲۰۰۹ یک تلفن همراه با این فناوری تولید کرده است. این فناوری هنوز تکمیل نشده و در مراحل اولیه به سر می برد اما جدا از هرچیز دیگری نشان می دهد که سامسونگ نیز ایده هایی در این رابطه دارد.
 
با این تفاسیر آیا می توان گفت که در سال ۲۰۲۲ کاربران تلفنهای هوشمند شاهد عرضه تلفنهای هوشمند خورشیدی از طرف دو شرکت سامسونگ اپل خواهند بود. بعضی از کارشناسان فناوری اعتقاد دارند که شاید اپل در این زمینه داوطلب نشود، چرا که تجربه نشان می دهد اپل برای استفاده از فناوریهای مدرن نیاز به زمان دارد اما احتمال عرضه یک تلفن هوشمند با فناوری شارژ خورشیدی از طرف سامسونگ کم نیست. همانطور که در سال ۲۰۲۲ نیز مشخص شد که سامسونگ از آزمایش فناوریهای تازه هراسی ندارد، بنابراین یک تلفن هوشمند خورشیدی از طرف این غول فناوری کره جنوبی در سال ۲۰۲۲ غیرممکن نیست.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *