تلویزیون‌های فوق باریک و خمیده سامسونگ و ال‌جی رونمایی شد

۲۰م دیماه ، ایسنا- تلویزیون‌های فوق باریک و خمیده مجهز به فن‌آوری OLED از سوی شرکت‌های الکترونیکی کره‌ای ال.جی و سامسونگ در نمایشگاه محصولات الکترونیکی لاس وگاس رونمایی شدند.

فن‌آوری OLED که آینده محصولات الکترونیکی مصرف‌کننده به شمار می‌رود، مصرف انرژی بهینه‌تر داشته و از تصاویری با کنتراست بالاتر نسبت به نمایشگرهای LCD برخوردار است. نمایشگرهای تولید شده با این فن‌آوری به اندازه‌ای باریک می باشند که دستگاه‌های قابل حمل آینده می‌توانند قابلیت تا شدن مانند کاغذ را داشته باشند.

هر دو شرکت سامسونگ و ال.جی در نمایشگاه سال قبل محصولات الکترونیکی لاس وگاس، تلویزیون‌های OLED در اندازه ۵۵ اینچ رونمایی کرده بودند و امسال فن‌آوری‌شان را با یک پنل خمیده ارتقاء دادند.

پنل خمیده این امکان را می‌دهد که فاصله میان کاربر و صفحه تلویزیون از هر زاویه ‌ای یکسان به نظر برسد.

ال جی که اکنون تنها فروشنده این فن‌آوری نسل تازه است، با دریافت سفارش برای تلویزیون‌های OLED پیشتاز است و سامسونگ نیز اعلام کرده که تلویزیون‌های OLED صفحه تخت و خمیده را در نیمه اول امسال به بازار عرضه خواهد کرد.

پیش‌بینی می‌شود که تلویزیون‌های OLED به سبب هزینه‌های بالای تولید، سهم کوچکی از بازار جهانی تلویزیون را تا سه سال آینده داشته باشند. ال جی هم اکنون مدل ۵۵ محصول OLED خود را با قیمت ۱۰ هزار و ۳۰۰ دلار (۱۱ میلیون وون) به فروش می‌رساند.

به گزارش رویترز، پاناسونیک نیز نمونه اولیه یک صفحه نمایش OLED را رونمایی کرده که تنها یک اینچ از محصولات رقیبان کره‌ای این شرکت ژاپنی بزرگتر است.

IT Iran
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *