تل‌آویو می‌کوشد از توافق با ایران جلوگیری کند

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

رژیم‌صهیونیستی بدون توجه به اطمینان خاطر مقامات آمریکایی دربارهٔ نزدیک شدن این کشور به ایران، بر تلاش برای جلوگیری از هرگونه توافقی با ایران تاکید می‌کنند.

به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، “ربا ابودرغم” گزارشگر العربیه در گزارشی با اشاره به اظهارات جان کری وزیر خارجه آمریکا در ابوظبی که طی آن ایران را مسئول عدم دستیابی به توافق در مذاکرات اخیر ژنو دانست گفت: تغییر مواضع بین‌المللی دربارهٔ مذاکرات ژنو درخصوص برنامه هسته‌ای ایران به خوبی قابل ملاحظه است بخصوص که جان کری ایران را مسئول عدم دستیابی به توافق نهایی دانست و افزود کشورش برای امضای هیچ توافقنامه ای عجله ندارد.

در ادامه پس از پخش قسمتی از سخنان وزیر خارجه آمریکا دربارهٔ مذاکرات ژنو و ایران آمده است: پیچیدگی های این مسئله تا حد زیادی به نگرانی‌های اسرائیل نیز مربوط می‌شود. با وجود آن که جان کری کوشید به اسرائیل و دیگر متحدان آمریکا در منطقه دربارهٔ نزدیک شدن آمریکا و ایران به یکدیگر، اطمینان خاطر بدهد، اما اسرائیل نتوانست نگرانی روز افزون خود را پنهان کند و اعلام کرد به تلاش‌های خود برای تاثیرگذاری بر کنگره آمریکا به منظور جلوگیری از امضای هرگونه توافقنامه‌ای بین ایران و  گروه ۱+۵ استفاده می کند. در همین حال ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد در صورتی که توافقی دربارهٔ برنامه هسته‌ای ایران پیش نیاید، مجازات‌های بیشتری بر ایران اعمال خواهد شد.
وی همچنین از کاهش مجازات‌ها با هرگونه توافقنامه اولیه‌ای که بین طرفین به دست بیاید، خبر داد. 
در ادامه پس از پخش قسمتی از سخنان هیگ در مجلس عوام انگلیس آمده است: با نزدیک شدن زمان از سرگیری مذاکرات بین ایران و گروه ۱+۵، لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه که به کارشکنی در راه توافق متهم شده بود، لحن خود را نرم‌تر کرد و از نزدیک بودن دو طرف به توافق خبر داد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *