تمامی یگان‌های نیروی دریایی ارتش به سامانه‌های جنگ الکترونیک مجهز شدند

۱۲م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

سخنگوی رزمایش دریایی ولایت گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تمامی یگان‌های سطحی و زیرسطحی خود را به سامانه‌های جنگ الکترونیک مجهز کرده است.

به گزارش حوزه دفاعی – امنیتی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش؛ “امیر دریادار رستگاری” سخنگوی رزمایش دریایی ولایت در حاشیه چهارمین روز رزمایش گفت: با توجه به اینکه اولین الزام جنگ دریایی، تجهیز یگان‌ها به سامانه جنگ الکترونیک است، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تمامی یگان‌های سطحی و زیرسطحی خود را به این سامانه‌ها مجهز کرده است.

وی افزود: برای تشخیص امواج سیگنالی دشمن اعم از سیستم‌های ارتباطی و یا سیگنال‌های راداری، تجزیه، تحلیل و پردازش آنها و یافتن سمت انتشار یافتن به سمت تولیدکنندگان صدا، در این رزمایش عملیات رهگیری و سپس درگیری با نیروهای خودی با نیروهای مهاجم فرضی انجام شد.

رستگاری تاکید کرد: در این مرحله سپس تمامی یگان‌های شناور اعم از سطحی یا زیرسطحی در جنگ الکترونیکی که یکی از زیرشاخه‌های عملیاتی آنها بود، شرکت کردند.

سخنگوی رزمایش دریایی ولایت ادامه داد: در ادامه برگزاری رزمایش تخصصی دریایی ولایت ، بخشی از نیروهای مهاجم فرضی توانستند راهی از میان نیروهای خودی باز کنند و خود را به ساحل برسانند.

وی افزود: فرماندهی نیروهای مدافع توانست با استفاده از نیروهای در اختیار، به سرعت بنادر و سواحلی که مورد حمله نیروهای مهاجم قرار گرفته بود را تسخیر کند.

رستگاری خاطرنشان کرد: با توجه به این که منطقه مورد نظر رزمایش ساحلی به طول حدود ۸۰۰ کیلومتر بود، فرمانده نیروهای مدافع با استفاده از هواناوها و بالگردها به سرعت تکاوران دریایی و تفنگداران دریایی را به نیروهای مهاجم فرضی رسانده و طی حملاتی علیه این نیروها، آنها را مجبور به عقب‌نشینی کردند.

 وی جمع‌بندی خود را از روند برگزاری رزمایش ولایت طی روزهای قبل مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: نیروهای شرکت‌کننده در این رزمایش، تاکنون انتظارات فرماندهان را برآورده کرده‌اند و به رغم وسعت منطقه و نیروهای عمل کننده، چه در ساحل و یا دریا توانستند بخوبی به اهداف خود دست یابند.

انتهای پیام/ش


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ