تمایل رنو برای بازگشت به ایران پس از لغو تحریم‌ها

سخنگوی رنوی فرانسه با اشاره به کاهش فروش این شرکت به ایران در پی تحریم ها تاکید کرد شرکت رنو تمایل دارد تا به محض بهبود وضعیت تحریم‌ها در ایران به بازار این کشور بازگردد.

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز، اتوموتیو نیوز نوشت: شرکت رنو تمایل دارد تا به محض بهبود وضعیت تحریم‌ها در ایران به بازار این کشور بازگردد، اما اطلاعی از زمان این بازگشت ندارد.
رنو مجبور شد تا از ابتدای ماه جولای، یعنی زمان وضع دور تازه تحریم های اقتصادی علیه ایران، ارسال قطعات به ایران را متوقف کند.
شرکت رنو یکی از آخرین شرکت های بزرگ اروپایی است که همچنان در ایران فعال است و خروج از این کشور به این شرکت خودروسازی زیان وارد کرده است.
ایران با خرید ۱۰۰ هزار و ۷۸۳ دستگاه خودرو از رنو در سال قبل، هشتمین بازار بزرگ فروش محصولات شرکت رنو در جهان است. ایتالیا و اسپانیا به ترتیب با خرید ۹۶ هزار و ۱۴۴ و ۸۳ هزار و ۳۶۶ دستگاه خودرو از شرکت رنو در جایگاه های نهم و دهم بزرگترین بازارهای فروش محصولات این شرکت قرار داشتند. شرکت رنو در سال قبل میلادی، ۱۰ درصد از سهم بازار خودروی ایران را به خود اختصاص داده بود.
مدل های لوگان و مگان شرکت رنو توسط شرکای ایرانی این شرکت یعنی پارس خودرو و ایران خودرو در تهران تولید می گردد.
سخنگوی شرکت رنو گفت، این شرکت منتظر برداشته شدن تحریم ها یا تغییر وضعیت سیاسی قبل از آغاز مجدد صادرات به ایران است. وی افزود، اما شرکت نمی داند که این اتفاق چه زمانی خواهد افتاد.
وی افزود، اگر در هفته های آینده قطعات به ایران ارسال شوند، تولید خودروهای شرکت رنو در ایران تسهیل خواهد شد. زیرساخت های تولید در ایران برای استفاده در ساخت خودروهای رنو همچنان به صورت نامحدودی وجود دارد.
تحریم ایران منجر به کاهش ۵۱۲ میلیون یورویی درآمدهای این شرکت در سه ماهه دوم امسال شد.
در نیمه اول امسال تحویل قطعات سی کی دی رنو به ایران ۴۸ درصد کاهش یافت و به ۲۸ هزار و ۸۲ قطعه رسید.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ