تمهیدات ویژه برای بازگشت مسافران ایرانی از چین

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تعلیق پروازهای چین برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا در راستای تصمیم اتخاذ شده در جلسه راهکارهای پیشگیری از ورود این ویروس خبر داد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا در پی شیوع و گسترش ویروس کرونا در چین و برخی دیگر از کشورهای جهان و همچنین پس از هشدار سازمان بهداشت جهانی در این زمینه، عصر روز جمعه جلسه بررسی راهکارهای پیشگیری از ورود ویروس کرونا به کشور و مقابله با این ویروس به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره تصمیمات اتخاذ شده در حوزه هواپیمایی و پروازهای بین المللی به ایسنا گفت: با تصمیم دولتمردان در جلسه بررسی راهکارهای پیشگیری از ورود ویروس کرونا و مقابله با آن، مقرر شد تا پروازهای رفت و برگشت چین به حالت تعلیق دربیاید.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر این که مسافران ایرانی در این کشور چگونه می توانند به ایران بازگردند این گونه توضیح داد: تمهیدات لازم برای بازگشت مسافران ایرانی از چین به کشور اندیشیده شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که در شبکه‌های اجتماعی و توسط برخی کاربران نگرانی‌هایی درباره ضد عفونی شدن هواپیماهایی که با آن پروازهای چینی انجام  می شود، مطرح شده است و آیا در این زمینه اقداماتی انجام می‌شود، گفت: همه اقدامات پیشگیرانه در در مقابله با ورود ویروس کرونا برای هواپیماها، مبادی ورودی و مسافران انجام می‌شود و این اقدامات ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *