تند غذا خوردن، دیابت می‌آورد

همانطور که می‌دانید دیابت، بیماری است که به علت وجود سطوح بالای قند در جریان خون اتفاق می‌افتد و در حال حاضر نیز ۲۸۵ میلیون نفر در جهان به این بیماری مبتلا هستند.

به گزارش مجله شبانهممتازنیوز، اگرهمیشه حرف مادرها و مادر بزرگها را گوش می‌کنید که هیچ اما اگر گوش نمی‌کنید به این توصیه آنها که می‌گویند تند غذا نخور عمل کنید چون به تازگی محققان لیتوانیایی با مقایسه دیابتی‌ها با دیگران دریافتند که بدون در نظر گرفتن سایر مؤلفه‌های موثر در بروز دیابت، تند غذا خوردن احتمال ابتلا به دیابت را ۵/۲ برابر بیشتر می‌کند. نتایج این بررسی در کنگره بین‌المللی غدد درون‌ریز و نشست غدد درون‌ریز اروپا در فلورانس ایتالیا مطرح شده است.

همانطور که می‌دانید دیابت، بیماری است که به علت وجود سطوح بالای قند در جریان خون اتفاق می‌افتد و در حال حاضر نیز ۲۸۵ میلیون نفر در جهان به این بیماری مبتلا هستند. این بیماری با بروز حملات قلبی، سکته مغزی و آسیب‌های چشمی، پا و اختلالات کلیوی رابطه مستقیم دارد. همچنین، بیماری دیابت نوع دو که ۸۵ تا ۹۵ درصد از موارد ابتلا به دیابت را شامل می‌شود، یکی از علل اصلی مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی است. پس شما هم عجله نکنید و شمرده غذا بخورید و لقمه تان را خوب بجوید.

برای مشاهده مجله شبانه اینجا کلیک کنید


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *