تهدید کشتی گیران به سبب استقبال سرپرست وزارت ورزش از والیبالیست ها/در مسابقات جهانی شرکت نمی کنیم

اردیبهشت ۱۴۰۱

ورزش > کشتی – فارس نوشت:

کشتی‌گیران مدال‌آور در مسابقات جهانی در واکنش به حضور صالحی‌امیری در مراسم استقبال از والیبالیست‌ها و بی‌اعتنایی به کشتی، تهدید به عدم حضور در بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی پیش رو کردند.

سیدرضا صالحی‌امیری، سرپرست وزارت ورزش و جوانان دوشنبه شب با حضور در فرودگاه امام خمینی (ره) از اعضای تیم ملی والیبال که عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرده بودند، استقبال کرد.این موضوع با واکنش منفی جمع بسیاری از کشتی‌گیران تیم‌های ملی کشتی که در مسابقات جهانی موفق به کسب مدال شده بودند همراه بود.

این کشتی‌گیران ضمن گلایه از عملکرد سرپرست وزارت ورزش و جوانان نسبت به تبعیض رخ داده، تهدید کردند که در صورت تداوم روند موجود و بی‌توجهی به کشتی در بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی پیش رو، روی تشک نخواهند رفت.

احسان لشگری، دارنده مدال برنز جهان در این باره گفت: تمام کشتی‌گیران همدل شده‌اند که نه در مسابقات جهانی و نه در بازی‌های آسیایی به خاطر بی‌احترامی به کشتی شرکت نکنند؛ چنین برخوردی را نمی‌پذیریم. اگر جوایز بچه‌ها را ندهند بسیار از قهرمانان بزرگ کشتی دیگر برای ایران روی تشک نمی‌روند.

حسن رحیمی، دارنده مدال طلای جهان نیز گفت: با این شرایط، کشتی گرفتن دیگر فایده‌ای ندارد و باید از همین حالا به دنبال حرفه و شغلی باشیم تا حداقل آینده‌مان تأمین باشد. من هم در کنار سایر ملی‌پوشان در صورت تداوم همین روند در مسابقات آسیایی و جهانی شرکت نخواهم کرد.

مسعود اسماعیل‌پور نیز که موفق به کسب مدال برنز جهان شده بود، تصریح کرد: این برخوردها در شأن خانواده کشتی و کشتی‌گیران نیست و در صورت تداوم این روند فکر دیگری خواهیم کرد و در مسابقات پیش رو روی تشک نخواهیم رفت. عمر ورزش قهرمانی کوتاه است و اگر امروز به ما توجهی نشود، آینده‌ای در انتظار ما نخواهد بود.

۲۵۱ ۴۱


RSS
ماخذ: خبر آنلاین
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *