تهران آماده ارسال فوری تیم های امدادی زلزله به منطقه ادلب در سوریه است

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و خانم “میریانا اسپولیاریک” رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ در خصوص روند آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله زدگان سوریه و ترکیه گفت و گو و تبادل نظر کردند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از ایسنا، امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تبریک انتصاب خانم میریانا اسپولیاریک و آرزوی موفقیت برای ایشان به عنوان رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ، در خصوص آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به صدمه دیدگان از زلزله در کشورهای ترکیه و سوریه اظهار داشت: از زمان وقوع زلزله در سوریه و ترکیه، جمهوری اسلامی ایران اقدامات مختلفی را برای کمک به حادثه دیدگان انجام داده است که ارسال گروه های زنده یاب به هر دو کشور و اعلام آمادگی برای پذیرش مجروحین در بیمارستان های ایران از جمله این اقدامات است.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با دشوار توصیف کردن وضعیت انسانی در سوریه و لزوم توجه مجامع بین المللی به وضعیت خاص این کشور افزود: اوضاع مردم سوریه بر اثر تحریم ها با وقوع زلزله وخیم تر شده است.

امیرعبداللهیان با حساس توصیف کردن اوضاع انسانی در منطقه ادلب و آمار بالای قربانیان و خسارت دیدگان در این منطقه تاکید کرد: تهران آماده ارسال فوری تیم های امدادی و کمک های انسانی به ادلب است و از صلیب سرخ جهانی انتظار می رود هماهنگی لازم را با هلال احمر ایران برای ارسال و توزیع کمک به ادلب که خارج از کنترل دولت سوریه است، فراهم سازد.

خانم میریانا اسپولیاریک رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ ضمن تشکر فراوان از اهتمام و اقدامات انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران گفت: صلیب سرخ اقدامات گسترده ای را در جهت ارزیابی وضعیت زلزله زدگان در سوریه انجام خواهد داد و پس از ارزیابی شرایط، در خصوص پیشنهادات ارزنده جمهوری اسلامی ایران و نحوه اجرایی شدن آن هماهنگی های لازم را انجام خواهد داد.

خانم میریانا اسپولیاریک همچنین بر تداوم ارتباط و تعامل سازنده صلیب سرخ جهانی با نهادهای ایرانی تاکید کرد.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *