تهران از این هم گرمتر می‌شود؛ خوزستان ۴۸ درجه

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از افزایش دما در تهران خبر داد و گفت دمای خوزستان به ۴۸ درجه سانتیگراد خواهد رسید

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: بر اساس تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی تا روز سه‌شنبه (۲۰ تیر) در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات استان‌های مازندران و گلستان و ارتفاعات جنوب شرق در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.

 وی با اشاره به این که تا روز یکشنبه در شمال استان سیستان و بلوچستان بویژه در منطقه زابل وزش باد که در ساعات اولیه روز همراه با گرد و خاک خواهد بود پیش‌بینی می‌شود تصریح کرد: با توجه به ادامه وزش باد نسبتا شدید در کشور عراق و برخی مناطق جنوب غرب کشور پیش‌بینی می‌شود که تا روز دوشنبه استان‌های واقع در جنوب غرب کشور همچنان تحت تاثیر پدیده باد و گرد و خاک و کاهش دید افقی بوده و این وضعیت بطور ضعیف‌تری برای مناطق غربی کشور نیز انتظار می‌رود.

 مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: بر این اساس در روز یکشنبه آسمان تهران صاف دربعدازظهر وزش باد پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۲۶ و ۳۸ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز دوشنبه نیز آسمان پایتخت صاف خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز با یک درجه افزایش به ۲۶ و ۳۹ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.

 وی تاکید کرد: همچنین در روزهای یکشنبه و دوشنبه استان خوزستان با حداکثر دمای ۴۸ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و چهارمحال و بختیاری با حداقل دمای ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر خنکترین استان‌های کشور هستند.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ