تهیه غذای هوشمند در دانمارک / کنترل ابرربات ۴ متری با آی فن

رونمایی از سیستم عامل جدید مک/ شباهت “شیرکوهستان” به iOS

به گزارش خبرنگار مهر، اپل طی هفته گذشته از سیستم عامل مک جدید خود با ۱۰۰ ویژگی جدید که آن را ” شیر کوهستان” نامگذاری کرده است رونمایی کرد.

بسیاری از ویژگی های جدید سیستم عامل مک ” شیر کوهستان” (Mountain Lion ) نرم افزارهای رایانه های رومیزی اپل را بیشتر از همیشه به نرم افزارهای آی فن و آی پد نزدیک کرده است.

این نرم افزار جدید برای افرادی که نسخه قدیمی تر سیستم عامل مک اپل را داشتند ۲۱٫۶۶ دلار هزینه خواهد داشت.

سیستم عامل “شیر کوهستان” به سیستم عامل های آی فن و آی پد بسیار نزدیک است و ویژگی هایی دارد که آن را بیشتر به دستگاههای دارای سیستم عامل iOS نزدیک می کند که در میان آن می توان به نرم افزار ارتباطی iMessage برای آی فن اشاره کرد.

تلاش محققان برای تهیه غذای هوشمند/ ارسال پیام سیرشدن و مبارزه با چاقی

محققان دانمارکی امیدوارند که بتوانند غذای هوشمندی ارائه کننده که با مصرف آن مغز پیام سیر بودن دریافت کند.

محققان اظهار داشتند که غذای هوشمند می تواند به مغز پیام بدهد که بدن به اندازه کافی غذا مصرف کرده و در نتیجه فرد خوردن غذا را متوقف کند؛ تحقیقاتی که در نهایت می تواند راهکاری برای مقابله با چاقی باشد.

یک گروه تحقیقاتی در دانمارک کار روی غذاهای هوشمندی را که می تواند مسئله جهانی چاقی را مغلوب کند، آغاز کرده اند. آنها ابراز امیدواری کرده اند که غذایی که در نهایت تولید می کنند دربرگیرنده یک ماده شیمیایی ویژه باشد که پیامی که اعضای داخلی در زمان احساس سیری به مغز ارسال می کنند را تقلید کند.

اگر این تحقیقات ثمربخش باشد، ارسال زودهنگام پیام سیر شدن و دریافت آن توسط مغز موجب می شود که مغز فریب خورده و خوردن را متوقف کند.

تصاویر یک ربات جنگی ۴ متری/ رباتی که با آی فن کنترل می شود

یک شرکت الکترونیکی ژاپنی در یک هفته گذشته از یک ابر ربات ۴ متری رونمایی کرده که از طریق یک آی فن کنترل می شود.

این ربات که از سوی شرکت صنایع سنگین سویدوباشی در توکیو ساخته شده ” کوراتاس” نام گرفته و به سیستم سلاحهای آینده مجهز شده است که در آن میان می توان به یک مسلسل گاتلینگ اشاره کرد که می تواند ۶ هزار گلوله در دقیقه شلیک کند. 

این ربات ۳۰ مفصل هیدرولیک دارد که فرمانده می تواند آن را با استفاده از کنترل حرکتی به حرکت وادارد.

سازندگان حتی رنگهای مختلفی را چون سیاه ، صورتی و طوسی با پرداخت مبلغی بیشتر فراهم کرده اند تا خریدار بتواند ربات را با رنگ مورد علاقه خود دریافت کند. تمام چیزی که نیاز دارید یک کنترل از راه دور با ارتباط ۳G است و برنامه اجرایی آن روی صفحه لمسی آی فن به خوبی کار می کند.

گرما مساوی مرگ کودک سه ساله/ کودکی که غدد تعریق ندارد

وقتی هوا مطبوع و گرم است کودکان به هیچ چیز جز دویدن و بازی کردن اهمیت نمی دهند اما فرد جیمز نمی تواند این فعالیتها را به علت عدم تعریق بدنش و گرم شدن انجام دهد چرا که در این صورت زندگی وی پایان می یابد.

جیمز فرد سه ساله از یک شرایط نادر ژنتیکی رنج می برد که از بدو تولد با وی همراه بوده است وی بدون غدد تعریقی متولد شده است.

اگر فرد بیش از حد گرم شود ممکن است جان خود را از دست بدهد. از این رو جان جیمز ۳۹ ساله و سارا جونز ۳۳ ساله به عنوان والدین وی باید اطمینان حاصل کنند که فرزندشان همواره احساس خنکی می کند. آنها این امر را با استفاده از فن، اسپری آب و بسته های یخ انجام می دهند.

در ابتدا پزشکان تصور کردند که وی مبتلا به نوعی ویروس است، از این رو از آنتی بیوتیک استفاده کردند، این درحالی است که وقتی دندانهای فرد در آمد مادرش توجه کرد که این دندانها نوک تیز هستند، نشانه کلاسیک از سندرومی که آن را Anhidrotic Ectodermal Dysplasia می نامند. این سندروم مدت کوتاهی پس از تولد وی تشخیص داده شد و مورد تأیید پزشکان قرار گرفت.

بیش از ۶هزار آزمایش دوپینگ در المپیک/ انواع روشها و داروهای دوپینگ

کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که از زمان آغاز بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن تاکنون ۱۴۶۱ آزمایش دوپینگ موفقیت‌آمیز از ورزشکاران گرفته شده است.

در این دوره از بازیهای المپیک ۶۲۵۰ نمونه برای دوپینگ از ورزشکاران گرفته می شود، تا صبح روز دوشنبه ۹ مرداد ماه ۱۴۶۱ آزمایش خون و ادرار توسط گروه ۱۰۰۰ نفری ستاد ضد دوپینگ المپیک گرفته شد که از این تعداد بخش اعظم را آزمایش ادرار و بخشی را آزمایش خون تشکیل داده است.

ژاگ راگ رئیس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که سختگیری روی تقلبهای دوپینگی در آغاز بازیهای المپیک موفقیت آمیز بوده است، افرادی که آزمایشها را انجام داده اند ۱۰۰ ورزشکار را به عنوان افرادی اعلام کردند که در ماههای اخیر از داروهای ارتقای عملکرد استفاده کرده اند.

نوزاد ۵ ماهه داوطلب آزمایش اوتیسم شد

پوشیدن این نوع کلاه برای یک نوزاد چندان زیبا نیست اما ریکی کمبر در ۵ ماهگی خود برای تحقیقات منحصر به فردی که می تواند به توقف رشد بیماری اوتیسم کمک کند، داوطلب شده است.

اندازه گیریهای صورت گرفته از طریق حسگری که در این کلاه بر سر نوزاد گذاشته شده به دانشمندان می گوید که نوزادان چگونه یادگیری را با مشاهده دیگران، آغاز می کنند.

محققان امیدوارند که این تحقیقات که در دانشگاه دورهام انجام می شود بتواند به درک اینکه نوزادان چگونه در از سنین ابتدایی زندگی خود آغاز به یادگیری می کنند، کمک کرده و از این راه سرنخهایی را درباره چگونگی ایجاد اوتیسم در کودکان بدست آورند.

 ساخت ربات شناگر در ژاپن/ نمونه غریق نجاتی روبات در آینده

یک گروه از محققان در دانشگاه فناوری توکیو رباتی ساخته اند که برای انجام حرکات دست و پای همزمان ایده‌آل عمل می‌کند، این ربات شناگر که هفته گذشته رونمایی شد، می‌تواند الگویی برای غریق نجاتهای بی عیب و نقص در آینده فراهم کند.

این گروه از محققان با ریاست موتومو ناکاشیما ابراز امیدوار کرده است که در نهایت این ربات شناگر بتواند به عنوان یک غریق نجات عمل کرده و در شهرهای ساحلی به شناگرانی که دچار مشکل می شوند کمک کند. جدا از اهداف مربوط به غریق نجاتی، این ربات شناگر برای کمک به تحقیقات در زمینه شنا نیز موثر خواهد بود. 

درحال حاضر مشکل محفوظ نگاه داشتن پدهای حسی حرکتی در آب و همچنین دشواریهای انجام حرکات شنا برای شناگران به صورت پشت سرهم و بی وقفه می تواند این ربات را برای انجام تحقیقات به یک ابزار مناسب تبدیل کند. ربات شناگر می تواند این مشکلات را حل کند و به محققان کمک کند که مولفه های مختلفی را چون نیروی لازم برای سوق دادن شناگر به جلو را مورد بررسی و اندازه گیری قرار دهند.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *