توافق مالکی و نماینده سازمان ملل درباره پرونده منافقین

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه الفرات نیوز گزارش داد: نوری المالکی نخست وزیر عراق و مارتن کوبلر نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق درباره پایان دادن به حضور گروهک تروریستی منافقین در موعد مقرر در این کشور به توافق رسیدند.

دفتر نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این خبر گفت : مالکی در دفترش از مارتن کوبلر استقبال کرد و در این دیدار بر اهمیت همکاری و هماهنگی میان دولت عراق و نماینده سازمان ملل برای انجام ماموریت محوله به آن تاکید شد.

در این بیانیه آمده است: مالکی بر ضروت تشکیل شورای کمیته عالی انتخابات و انتخاب اعضای آن بر اساس اصل استقلال و لیاقت و تصویب قوانین مربوط به فعالیت این کمیته تاکید کرده است.

 رادیو عراق آزاد، یک منبع در کابینه عراق از جاسوسی یکی از اعضای فهرست العراقیه برای کویتی ها خبر داد.

این منبع گفت : جمال الکربولی اطلاعات نشستهای کابینه و تصمیماتی که در آن اتخاذ می شده است را به سرعت در اختیار کویتی ها قرار می داده است.

منبع مذکور بیان کرد: الکربولی فورا با برادرش که با مقامات کویتی در ارتباط بوده است تماس می گرفته است و نتایج نشستهای کابینه را به وی گزارش می داده است.

روزنامه الشاهد کویت که این مطلب را نقل کرده است در ادامه آورده است: به نظر می رسد جنگ میان نوری المالکی نخست وزیر عراق با فهرست العراقیه به کشورهای دیگر(منظور کویت) هم سرایت کرده است.

از سوی دیگر “صالح المطلک” معاون نخست وزیر عراق، نوری المالکی نخست وزیر این کشور را مسئول مشکلات امنیتی در این کشور دانست.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *