توت‌فرنگی اشتها آور و ضد چاقی است

تغذیه > میوه و سبزی  – 
توت‌فرنگی اشتها آور و ضد چاقی است. بیش از ۳۰۰ ماده موثر و مفید برای تندرستی انسان تاکنون در توت‌فرنگی شناسایی شده است

به گزارش برنا، توت‌فرنگی چند برابر لیموترش و پرتقال ویتامین c دارد با خوردن ۱۵۰ گرم توت‌فرنگی نیاز یک روز بدن تامین می‌شود در هر ۱۰۰ گرم ۳۷ کالری دارد که برای کاهش وزن مناسب است.

دو قرن پیش گیاه شناس معروف کارل فون لینه با خوردن توت‌فرنگی بر بیماری نقرس که شدیداً ادرار آور بود غلبه کرد. بیش از ۳۰۰ ماده موثر و مفید برای تندرستی انسان تاکنون در توت‌فرنگی شناسایی کرده‌اند. توت‌فرنگی دارای اسیدهای آلی، مواد عطری، اسانس‌ها، آهن، لعاب، پکتین، فلاون و مواد تانن، کلسیم، پتاسیم، فسفر، بیوترکیبات است.

قند توت‌فرنگی اشتهاآور و مفید برای سیستم گوارش است. سطح مخاط گوارش را پاک و تب‌بر و ضد اسهال، التیام دهنده زخم‌ها، جمع کننده پوست است و سوخت و ساز را تنظیم می‌کند در طب سنتی توصیه می‌شود با توت‌فرنگی دندان‌ها را مسواک بزنید و کاملاً با آب بشویید، لثه‌ها را قوی و از کرم خوردگی دندان‌ها جلوگیری می‌کند.

برگ توت‌فرنگی داروی گیاهی است و پوست را صاف و تمیز می‌کند. آب توت تازه را روی جوش‌های غرور جوانی بمالید و در طول شب تا صبح روی پوست بماند، به‌تدریج طی دو تا سه مرتبه برطرف می‌شود.

توجه کنید که توت‌فرنگی ۵ ساعت بعد از کندن آن رایحه و مواد موثره آن کاسته می‌شود. توت‌فرنگی ریز پرمحتواتر از درشت و اصلاح شده آن است.


اخبار اخبار سلامت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *