تورم آبان به ۴۰ درصد رسید

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا: بانک مرکزی نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به آبان‌‌ماه نسبت به دوازده ماه منتهی به آبان‌ماه را معادل ۴۰ درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه را ۳۱.۹ درصد اعلام کرد.

به گزارش تسنیم بانک مرکزی نرخ تورم آبان ماه را ۴۰ درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه را ۳۱٫۹ درصد اعلام کرد این در حالی است که طبق اعلام مرکز آمار نرخ تورم نقطه به نقطه در آبان ماه به ۲۹٫۸ درصد و نرخ تورم به ۳۵٫۹ درصد کاهش یافته که آغاز روند نزولی نرخ تورم در مقایسه با تورم ۳۶٫۲ درصدی مهرماه را پس از ۱۳ ماه صعود نشان می‌دهد.

 خلاصه نتایج به‌دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۰ به شرح ذیل است:

– شاخص بهای کالاها و خدمـــــات مصرفی در منـــــاطق شهری ایران در آبـــــان‌ماه به عدد ۵/۱۸۰ رسید که نسبت به ماه قبل ۰/۱ درصد افزایش یافت.

– شاخص مذکور در آبان‌ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۹/۳۱ درصد افزایش داشته است.

– نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به آبان‌‌ماه نسبت به دوازده ماه منتهی به آبان‌ماه معادل ۰/۴۰ درصد می‌باشد.

بانک مرکزی پیشتر نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه نسبت به دوازده ماه منتهی به فروردین ماه را معادل ۳۲٫۳ درصد، نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه نسبت به دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه را معادل ۳۴ درصد، نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به خرداد ماه نسبت به دوازده ماه منتهی به خرداد ماه را معادل ۳۵٫۹ درصد، نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به تیر ماه نسبت به دوازده ماه منتهی به تیر را معادل ۳۷٫۵ درصد، نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به مرداد ماه نسبت به دوازده ماه منتهی به مرداد ماه را معادل ۳۹ درصد، نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به شهریور‌‌ماه نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریورماه را معادل ۴۰٫۱ درصد و نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به مهر ماه نسبت به دوازده ماه منتهی به مهر ماه را معادل ۴۰٫۴ درصد اعلام کرده است.

نرخ تورم اعلامی از سوی مرکز آمار از ابتدای سال تا کنون بدین شرح است؛ فروردین ۲۹٫۸ درصد، اردیبهشت ۳۱ درصد، خرداد ۳۲٫۶ درصد، تیر ۳۳٫۹ درصد، مرداد ۳۵٫۱ درصد، شهریور ۳۶ درصد، مهر ۳۶٫۲ درصد و آبان ۳۵٫۹ درصد.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ