تورم منطقه یورو در پایان سال ۲۰۲۲ به اوج می‌رسد

رکورد تاریخی تورم در منطقه یورو تا پایان سال ۲۰۲۲ پیش‌بینی شده است.

تورم منطقه یورو در پایان سال ۲۰۲۲ به اوج می‌رسد

به گزارش ممتاز نیوز، بر پایه ارزیابی تابستانی وضعیت اقتصادی نهادهای مرتبط در بروکسل، کمیسیون اتحادیه اروپا پیش‌بینی می‌کند میانگین میزان تورم در منطقه یورو در سال ۲۰۲۲ به بالاترین حد در تاریخ شکل‌گیری این منطقه برسد.

به گزارش خبرگزاری آلمان برآوردهای این کمیسیون که روز پنج‌شنبه، ۱۴ ژوئن منتشر شد حاکی است میانگین تورم در کشورهای منطقه یورو امسال ۷.۶ درصد خواهد بود.

در ارزیابی بهاره کمیسیون اتحادیه اروپا در ماه مه میانگین تورم در منطقه یورو در سال جاری میلادی اندکی بیش از شش درصد پیش‌بینی شده بود. به این ترتیب میزان تورم در منطقه یورو به بالاترین حد از زمان تشکیل این منطقه و جایگزینی یورو با پول‌های ملی در سال ۱۹۹۱ خواهد رسید.

تجاوز نظامیان روسی به اوکراین که ۲۴ فوریه به فرمان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه آغاز شد عامل یک بحران انرژی بی‌سابقه و افزایش شدید بهای حامل‌های انرژی در سطح بین‌المللی بوده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور عضو اتحادیه اروپا می‌شود اما چند کشور دیگر خارج از این منطقه نیز یورو را جایگزین پول ملی خود کرده‌اند. میانگین افزایش قیمت‌ها در تمام ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در سال جاری ۸.۳ درصد پیش‌بینی می‌شود. کمیسیون اتحادیه اروپا بهار امسال این میزان را اندکی کمتر از هفت درصد برآورد کرده بود.

انتظار می‌رود میزان تورم در سال آینده با طی کردن یک روند نزولی به حدود نصف کاهش یابد و در منطقه یورو به چهار درصد و در اتحادیه اروپا به طور میانگین به ۴.۶ درصد برسد.

کمیسیون اتحادیه اروپا همچنین پیش‌بینی کرده که رشد اقتصادی در کشورهای عضو اتحادیه در سال جاری ۲.۷ درصد و در منطقه یورو یک دهم درصد کمتر باشد که نسبت به برآوردهای قبلی اندکی نازل‌تر است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ