تور کنسرتهای گروه موسیقی «مضراب» در کانادا پیگیری شد

موسیقی ایرانیان – سودا مولائی: تور کنسرت های گروه موسیقی «مضراب» به سرپرستی حمید متبسم با اجرا در شهرهای تورنتو، آتاوا و مونترال کانادا پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، این اجرا‌ها با عنوان «زمزمه‌ها» به خوانندگی سپیده رییس سادات با رپرتواری کاملا جدید و متفاوت در دو بخش برگزار شد که در نخستین بخش از برنامه، قطعه «نوای دریا» از متبسم با تنظیمی جدید برای کوارتت مضرابی و ساز‌های کوبه‌ای اجرا شد، سپس تصنیف «سوگنامه» بر اساس شعری از شفیعی کدکنی ساخته پژمان زاهدیان به روی صحنه رفت و در اخر همین بخش تصنیف «ای باغبان» به یاد دکتر محمد مصدق بر اساس شعری از اخوان ثالث ساخته رامین عظیمیان اجرا شد. در بخش دوم کنسرت هم اعضای گروه مجموعه‌ای عاشقانه با نام «زمزمه‌ها» بر اساس اشعار شفیعی کدکنی را اجرا کردند، گفتنیست این مجموعه که شامل شعری طولانی از شفیعی کدکنی با همین عنوان است توسط حمید متبسم در مایه‌های ماهور، همایون شوشتری و دشتی ساخته شده است و هر بخش متناسب با فضای شعر عنوانی مختص خود با نام‌های به رنگ خواب (در مایه‌ای میان دشتی و ماهور)، از آیینه خورشید (در مایهٔ ماهور و شوشتری)، با چشمه ساران (در مایهٔ همایون)، در شبی خزانی (در مایهٔ دشتی و با یاد استاد حسن کسایی) و تا دریای تو (در مایهٔ دشتی) دارد.

براساس همین گزارش، گروه مضراب بزودی راهی اروپا خواهد شد و اعضای این گروه به سرپرستی حمید متبسم در شهرهای بسیاری این رپرتوار را اجرا خواهند کرد.

حمید متبسم (تار وسه تار)، پژمان زاهدیان (سه تار)، آرمان سیگارچی (بربط)، رامین عظیمیان (بمتار) و نغمه فرهمند (ساز‌های کوبه‌ای) به عنوان نوازنده، سپیده رییس سادات خواننده جوان و خوش آوای موسیقی ایران را در این تور کنسرت‌ها همراهی می کنند.

لازم به ذکر است که گروه مضراب متشکل از یک کوارتت مضرابی (تار، سه تار، بمتار، بربط و ساز‌های کوبه‌ای) در سال ۱۳۸۴ توسط حمید متبسم در اروپا تاسیس شد و تاکنون کنسرت‌های متعددی در فستیوال‌های اروپایی همراه سالار عقیلی، بهرام باجلان و سپیده رییس سادات اجرا کرده است.

منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir


موسیقی ایرانیان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *