توزیع پیک نوروزی غیر قانونی در برخی مدارس و دریافت پول از دانش‌آموزانتاریخ انتشار: ۲۲ March 2016 | 1:10 pm

در حالی که طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش تولید پیک نوروزی توسط ادارات به‌صورت متمرکز و توزیع آن میان مدارس ممنوع است اما برخی از ادارات آموزش و پرورش اقدام به تولید پیک نوروزی و ارائه آن به دانش‌آموزان به‌ازای دریافت پول کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، وزارت آموزش‌وپرورش در آخرین هفته‌های سال ۹۴ درخصوص توزیع پیک نوروزی در مدارس صراحتاً اعلام کرد:‌ هرگونه تولید پیک نوروزی در استان‌ها و ارسال آن به مدارس غیرقانونی است.

محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش به تسنیم گفته بود: دستورالعمل مربوط به تکالیف نوروزی دانش‌آموزان به استان‌ها ارسال شده است. در این دستورالعمل اعلام کرده‌ایم، راهنمای تدوین فعالیت‌های یادگیری در ایام تعطیلات نوروز طراحی شود. معلمان چند مدرسه می‌توانند با همراهی یکدیگر برای دانش‌آموزان در ایام تعطیلات نوروز فعالیت‌هایی را طراحی کنند که این فعالیت‌ها باید بیشتر در زمینه مهارت‌های یادگیری و تقویت مهارت‌های اجتماعی دانش‌آموزان باشد، به‌عنوان مثال فعالیت‌هایی همچون خاطره‌نویسی، گفت‌وگو با خانواده در مورد آداب و رسوم و نوشتن انشاء در رابطه با خاطرات ایام نوروز طراحی شود.

وی تأکید کرد: هرگونه تولید پیک نوروزی در استان‌ها و ارسال آن به مدارس غیرقانونی است و معلمان باید با توجه به شرایط دانش‌آموزان اقدام به ارائه تکالیف نوروزی کنند درحقیقت ادارات آموزش‌وپرورش استان‌ها باید راهنمای تدوین فعالیت‌های یادگیری در ایام نوروز را در اختیار معلمان قرار دهند و معلم متناسب با این راهنما اقدام به تولید محتوا کند.

با وجود آنکه ارائه پیک نوروزی به دانش‌آموزان غیرقانونی بوده و معلمان باید به‌تناسب شناختی که از دانش‌آموزان داشته، اقدام به ارائه فعالیت‌های یادگیری می‌کردند اما طبق اعلام خانواده‌ها برخی ادارات آموزش‌وپرورش اقدام به توزیع پیک نوروزی و دریافت هزینه از دانش‌آموزان کرده‌اند.

طبق اعلام برخی خانواده‌ها در استان بوشهر از دانش‌آموزان مبلغ ۲هزار تومان اخذ و پیک نوروزی به آنها ارائه شده است.

در استان خراسان رضوی نیز پیک نوروزی به‌صورت هماهنگ طراحی شده و به‌ازای دریافت مبلغ هزار تومان به دانش‌آموزان ارائه شده است.

شهرستان‌های استان تهران نیز اقدام به تولید پیک نوروزی و ارائه آن به دانش‌آموزان کرده‌اند.

تصاویر پیک‌های نوروزی تولیدشده توسط ادارات آموزش‌وپرورش که به دانش‌آموزان فروخته شده است.

انتهای پیام/*

منبع : تسنیم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ