توصیه‌هایی برای رانندگی ایمن

جام جم آنلاین: بگذارید دیگران فکر کنند رانندگی بلد نیستید یا تازه گواهینامه گرفته‌اید! همواره اصول رانندگی را رعایت کنید.

نه مثل لاک‌پشت حرکت کنید، نه مثل پلنگ!

لاین سبقت برای سبقت است، پس از آن راه را برای سبقت دیگران باز بگذارید.

همیشه قانون ببینید و دیده شوید را رعایت کنید. رنگ‌های مایل به تیره در شب و مایل به روشن در روز بخوبی دیده نمی‌شوند.

چراغ‌های اتومبیل هم فقط برای آن‌که جلوی خود را ببینید نصب نشده‌اند؛ باید امکان دیده‌شدن شما را هم برای دیگران مهیا کنند.

پس حتما چراغ‌های ریز، مه‌شکن یا حتی اصلی را پیش از غروب، در شرایط مه‌گرفتگی، بر اساس رنگ خودرو و خلاصه روز یا شب، برحسب محدودیت‌های دید و به منظور افزایش امکان دیدن و دیده‌شدن روشن کنید.

به هیچ وجه استاندارد مرکز ثقل خودرو را با ایجاد تغییر در کمک فنرها و… کم نکنید.

میزان بودن فرمان، باد درون لاستیک‌ها، صحت عملکرد جلوبندی و سیستم ترمز و… را به طور مداوم بررسی کنید.

کمربندتان را حتما ببندید؛ نه برای فرار از جریمه، بلکه برای حفظ سلامتی خود. حادثه خبر نمی‌کند.

عادت کنید قبل از تغییر مسیر، حتی برای ورود یا خروج از لاینی به لاین دیگر حتما از راهنما استفاده کنید یا حداقل با دست به دیگران علامت دهید. عادت کنید پس از تغییر مسیر، موقعیت دسته راهنما را در بازگشت خودکار به حالت اول بررسی کنید.

حتی اگر راهنمای خودرویی همچنان در حال روشن و خاموش‌شدن است و گمان می‌کنید راننده فراموش‌ کرده آن را غیر فعال کند، احتمال تغییر مسیر او را ممکن بدانید و به او راه دهید.

لجبازی، حال طرف را گرفتن، کل‌کل، جلوی من می‌پیچی؟ مگه بهت نرسم! و… همه نشانه‌هایی است که در اغلب موارد در نهایت به خسارت بیشتر می‌انجامد: با وارد آمدن لطمه به شخصیت شما، ضربه و خسارت به ماشینتان، پرداخت هزینه‌های مالی، یا اصلا به هم ریختن بیشتر اعصابتان. خودتان دیگر به افزایش خسارت دامن نزنید.

فاصله اتومبیل خود را با خودروهای روبه‌رو، پشت و مجاور همواره رعایت کنید.

اگر موتورسیکلت سوارید، از خطوط سبقت و میانی مخصوص خودروها نرانید. همواره از منتهی‌الیه سمت راست حرکت کنید. خطر صدمه و خسارت‌های جبران‌ناپذیر برای موتورسیکلت‌سواران بیشتر است.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *