توصیه‌های امنیتی در خصوص استفاده از “خوپرداز”

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

بانک توسعه صادرات ایران با ارائه توصیه های امنیتی استفاده از خودپرداز، تاکید کرد: شب ها از مراجعه به خودپردازهایی که در محل‌های کم رفت و آمد و تاریک قرار دارد، خودداری کنید.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ بانک توسعه صادرات ایران تاکید کرده است: از نبود دوربین سارقان در محیط اطراف خودپرداز اطمینان حاصل کنید (دوربین‌های کوچکی که کمتر قابل ملاحظه  است و برای ملاحظه رمز کارت‌بانک مشتریان در اطراف خودپرداز و با حداقل فاصله ممکن با صفحه‌کلید خودپرداز نصب می‌ شود).

در صورت ضبط کارت در خودپرداز، برای اطمینان از سرقت نشدن کارت، باید حداقل یکی از این موارد رخ دهد: نمایش پیام خارج از سرویس شدن خودپرداز چشمک زدن چراغ LED کارت‌خوان.

هنگام وارد کردن رمز در دستگاه خودپرداز، طوری جلوی دستگاه بایستید که کسی امکان دیدن صفحه کلید را نداشته باشد (می توان دست دیگر را به عنوان محافظ انگشتان واردکننده رمز قرار داد).

برای انتقال وجه با خودپرداز نیازی به استفاده از منوی انگلیسی نیست. منوی انگلیسی برای بهره‌برداری مسافران خارجی ایجاد شده است.

مراقب باشید که فقط کلاهبرداران شما را به استفاده از منوی انگلیسی خودپرداز ترغیب و وانمود می‌کنند که برای انتقال وجه، باید از کارت ارزی خود استفاده کنند و شما را ترغیب به استفاده از منوی انگلیسی می‌ کنند.

رسید دریافتی از دستگاه خودپرداز و کارت خوان را در محل رها نکنید.

هنگام انتقال وجه، فرد دریافت‌ کننده وجه فقط کافی است شماره ۱۶ رقمی کارت خود را اعلام کند و به ارائه سایر اطلاعات کارت یا مراجعه به دستگاه خودپرداز نیازی ندارد.

پایگاه اینترنتی پلیس فتا www.cyberpolice.ir منبعی برای دریافت آخرین اطلاعات مربوط به تهدیدات امنیتی است.

شماره تلفن امداد شتاب (۲۹۹۱۱) برای ثبت مغایرت‌ ها است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *