توصیه‌های لاریجانی به دولت دربارهٔ بودجه، سبد کالا و مناطق شمالی کشور

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
علی لاریجانی در آغاز جلسه مجلس ضمن قدردانی از نمایندگان در بررسی لایحه بودجه به دولت متذکر شد که لازم است لایحه بودجه مختصر و روشن‌تر باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی لاریجانی طی نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت بعضا در لایحه بودجه امسال قوانین مادر را تغییر داده که این کار در بودجه مرسوم نیست و اگر دولت قصد چنین کارهایی دارد می‌تواند آنها را در لوایح جداگانه‌ای مطرح کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نحوه توزیع سبد کالا در روزهای اخیر گفت: در جریان بررسی بودجه صحبت‌ها و تذکرات متعددی در مورد توزیع سبد کالا مطرح می‌شود که نشان می‌دهد در نحوه توزیع آن مشکلاتی وجود دارد و دقت کافی نشده است و ظاهرا بعضی از اقشار به ویژه کشاورزان در دریافت آن دچار مشکل شده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید دولت محترم سریعا این روند را اصلاح کند و روند توزیع سبد کالا را با دقت بیشتری انجام دهد و من هم با دولت صحبت کرده‌ام و قرار است این مشکل مرتفع شود اما باید این کار قدری سرعت و شتاب بیشتری بگیرد.

لاریجانی با بیان اینکه مسأله دیگری که این روزها در مجلس مطرح است مشکلات ایجاد شده برای مردم شمال کشور است، تاکید کرد: این مسائل نگرانی‌هایی را برای نمایندگان ایجاد کرده است و مشکلات بسیاری نیز برای مردم پیش آورده است لذا باید دولت و وزارت کشور با سرعت این موضوع را پیگیری کنند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در این شرایط باید وزارتخانه‌های مرتبط و دوستان دولت با تلاش بیشتری به این موضوع رسیدگی کنند. همچنین نمایندگان این مناطق نیز به سبب نیاز مجلس به حدنصاب در جریان بررسی لایحه بودجه نتوانسته‌اند از نزدیک به مناطق سرزده و در جریان مشکلات آنها قرار گیرند اما تذکرات و صحبت‌های بسیاری از همین جا مطرح شده که از دولت می‌خواهم به آنها توجه کند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ