توصیه معاون رئیس جمهوری به مردم؛ زمان سفر را مدیریت کنید

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

توصیه معاون رئیس جمهوری به مردم؛ زمان سفر را مدیریت کنید

توصیه معاون رئیس جمهوری به مردم؛
زمان سفر را مدیریت کنید

پرشین خودرو: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از گردشگران نوروزی خواست زمان سفر خود را مدیریت کنند تا نهایت استفاده از فرصت سفر را داشته باشند.

به گزارش ممتازنیوز، مسعود سلطانی‌فر، با بیان این مطلب گفت: در دور اول سفرهای نوروزی که شامل پنج روز گذشته می شود، تعداد ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار اقامت – شب به صورت تجمیع شده در سراسر کشور به ثبت رسیده که از این تعداد حدود هفت درصد مسافران در هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمان‌پذیرها، ۲۲ درصد در کلاس های مدارس، ۱۵ درصد در کمپ‌های اقامتی موقتی که توسط شهرداری ها و هلال احمر ایجاد شده، ۲۰ درصد در خانه‌های استیجاری و ۱۵ درصد در اماکن مختلفی چون مراکز اقامتی ادارات و خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته اند.
او این آمار را غیر از مسافرانی دانست که در خانه های دوستان و اقوام خود اقامت می کنند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور درباره اقدامات نظارتی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور نیز گفت: تاکنون چهار هزار و ۲۰۰ مورد نظارت صورت گرفته که خدمات بین راهی بیش از چهار هزار نظارت داشته است، از این بین تعدادی از مراکز تذکر کتبی و شفاهی دریافت کرده اند و برخی به دلیل خدمات مطلوبی که داشته اند تشویق شده‌اند، در عین حال تعداد ۳۸ مورد منجر به اقدام قانونی و تعطیلی یا تعلیق موقت شده اند و به وضعیت آنها به زودی رسیدگی می شود.
سلطانی فر به مسافران نوروزی کشور پیشنهاد داد که زمان سفر خود را مدیریت کنند و به هشدارهای ستاد هماهنگی خدمات سفر توجه کنند تا دچار حوادث و مشکلات نشوند.
او همچنین گفت: زمان بازگشت خود را نیز مدیریت کنید تا در روز آخر گرفتار ترافیک محورهای مواصلاتی نشوید. همین طور لوازم ایمنی و تجهیزات خودرو به همراه داشته باشید تا در صورت تغییرات جوی با مشکل جدی روبرو نشوید.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *