توضیحات مترو تهران در خصوص ورود آقایان به واگن بانوان

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اینکه این نشست برای دلجویی و تقدیر از پرسنل خدوم متروی تهران برگزار شد گفت: از اصحاب رسانه انتظار داریم که برای مقابله با ورود آقایان به واگن بانوان، دستفروشان و متکدیان پوشش رسانه ای داده و این آگاهی را به مردم بدهند که در هنگام مواجه با آنها با پرسنل خدوم متروی تهران همکاری داشته باشند و مقابل آنها نایستند.

توضیحات مترو تهران در خصوص ورود آقایان به واگن بانوان

به گزارش ممتاز نیوز، مهدی شایسته‌ اصل در نشست صمیمی با ۴ نفراز کارکنان امور ایستگاه های شرکت بهره برداری مترو ضمن دلجویی از آنها که از ورود آقایان به واگن بانوان و دستفروشان ممانعت کرده بودند، تقدیر کرد و درباره درگیرهای چندروز گذشته برخی از مسافران آقا که قصد ورود به واگن بانوان را داشتند توضیحاتی را ارایه کرد.

وی تصریح کرد: با حضور دستفروشان و متکدیان حفظ آرامش روانی شهروندان در شهر بزرگ زیرزمینی با این حجم از تردد که بحث بسیار مهمی است، خدشه دار شده است و ما رفع این معظل را در اولویت کاری خود قرار داده ایم .

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه یادآور شد: به دلیل مشکلات اقتصادی وضعیت نامناسبی که در معیشت خانواده ها شکل گرفته و بروز و ظهور دستفروشین و تردد متکدیان همانطور که در شهر اتفاق می‌افتد در زیرزمین هم رخ می‌دهد.

وی گفت:  این اتفاق مخاطرات فرهنگی و اجتماعی فراوانی به دنبال دارد و مشکلات متعددی را هم به لحاظ سمعی بصری ایجاد کرده است.

شایسته اصل اضافه کرد: حضور اینگونه افراد در مترو جدای از مسئله اقتصادی، آرامش روانی و هویت شهر را برهم زده است و این مسئله ای است که باید به عنوان یک پدیده اجتماعی مورد بررسی قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: این موضوع باید به عنوان یک پدیده اجتماعی مطرح شود من از مسئولان شهر دکتر زاکانی به عنوان شهردار تهران، دوستانم در قوه قضایه می خواهم ‌کمک و حمایت های خود را برای رفع هرگونه خلا قانونی برای این موضوع و حمایت از همکارانم بگذارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از همکاران ما با بیش از ۲۸ سال سابقه کار در یکی از ایستگاه های مترو در پی اعتراض بانوان، مانع ورود مسافرآقا به واگن بانوان شده بود، مورد ضرب و شتم قرار گرفت گفت: اگر چهره وعکس ایشان را ببینید، متوجه می شویدکه ایشان بسیار آرام و متین است و صبورانه از آن مسافران جوان خواهش کرده بود که واگن بانوان را ترک کنند و به جای اینکه واکنش مثبتی ببیند، مورد فحاشی و حرکت پرخاشگرانه قرار می گیرد.

 در این میان متاسفانه بخاطر درگیری، مشتی  توسط مسافر به صورت ایشان وارد و باعث شکستی بینی ایشان شده است.

شایسته گفت: از اصحاب رسانه انتظار می رود که چنین مسائلی را پوشش رسانه ای داده و این آگاهی را به مردم بدهند که در هنگام مواجه با مواردی مشابه این حادثه با پرسنل خدوم متروی تهران همکاری داشته باشند و مقابل آنها نایستند. چرا که: بر خلاف انتظار ما که سعی داریم محیطی امن و با آرامش را برای شهروندان به ارمغان بیاوریم. برخی از بانوان در مقابله پرسنل مترو که از ورود آقایان، متکدیان و دستفروشان به واگن ویژه بانوان ممانعت می کنند، موضع گرفته و از آنها دفاع می کنند این در حالیست که ما روزانه با حجم بسیار زیادی از شکایات مردمی برای مقابله با ورود آقایان به واگن بانوان روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه ماموران ما در هنگام مواجهه با این افراد با دفاع مسافران روبرو می شوند گفت: واکنش های ضد و نقیض برخی مسافران و در خواست های آنها ما را دچار دوگانگی کرده که آیا از  حق طبیعی  مسافران به خصوص بانوان که روزانه مطالبه می کنند باید حمایت کرد و یا توجه ای به آن نکنیم، اصحاب رسانه می توانند به ایجاد گفتمان درست، باز شدن مسائل و ترویج ارزشها و ضد ارزشها ورود کنند، اما متاسفانه درفضای اجتماعی و عملیات روانی که در جامعه ما شکل می گیرد، برخی مواقع ارزش و ضد ارزش جای خود را با یکدیگر تغییر می دهد، در اینجا نقش اصحاب رسانه پر رنگ تر است، چرا که آنها باید ورود کنند، کما اینکه سواد رسانه ای افراد افزایش می یابد  و باید ذائقه مردم اصلاح شود و با اصلاح این ذائقه ها و پیدا کردن موارد درست از ناصحیح، بزرگ ترین کمک را به حمل و نقل عمومی به ویژه متروی تهران خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه ضمن ورود به این موضوع با حضور در ایستگاه ها و واگن های مترو نظرات و مطالبات مسافران را جویا شوند که چگونه با این افراد برخورد شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ