توضیحات وزارت نفت در مورد محکومیت پرونده کرسنت و اظهارات مهندس نعمت زاده

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

همانگونه که روابط عمومی وزارت محترم صنعت، معدن و تجارت نیز اعلام کرده اشاره جناب آقای مهندس نعمت زاده به این موضوع که “دادگاه بالاخره ایران را به پرداخت جریمه محکوم کرد” نادرست بوده است.

خبر اقتصادی – به دنبال انتشار یافتن خبری در خبرگزاری مهر و بعضی از مطبوعات با عنوان ” وزیر صنعت دولت یازدهم افشاگری کرد / محکومیت ۱۸ میلیارد دلاری ایران در پرونده کرسنت”، که به بیان مطلبی به نقل از مهندس نعمت زاده وزیرصنعت، معدن و تجارت در مورد قرارداد با شرکت کرسنت پرداخته شده، روابط عمومی وزارت نفت توضیحاتی برای رسانه ها ارسال کرد.

 در این جوابیه آمده است:

۱- بنابر اظهارات جناب آقای مهندس نعمت زاده، متن کامل و دقیق صحبت های ایشان در مورد قرارداد با شرکت کرسنت در روزنامه دنیای اقتصاد روز دوشنبه مورخ ۱۲ خرداد ۹۳ انتشار یافته است. 

۲- همانگونه که روابط عمومی وزارت محترم صنعت، معدن و تجارت نیز اعلام کرده اشاره جناب آقای مهندس نعمت زاده به این موضوع که “دادگاه بالاخره ایران را به پرداخت جریمه محکوم کرد” نادرست بوده است. 

۳- متاسفانه طی هشت ماه و نیم که از عمر دولت تدبیر و امید می گذرد، علی رغم درخواست های دوستانه و همچنین تذکرات مکرر، بعضی از رسانه ها از جمله خبرگزاری مهر که از بودجه دولت استفاده می کند، به ذکر اعداد نجومی به عنوان جریمه و یا خسارت به شرکت کرسنت می پردازند، بیان این اعداد بی پایه و اساس، که آگاهانه و یا ناآگاهانه، خواسته یا ناخواسته مطرح می گردد، در تضاد با منافع ملی جمهوری اسلامی ایران می باشد و متاسفانه علیرغم بارها تذکر و درخواست بازهم از این اقدامات خلاف خود دست بر نمی دارند.

اکبر نعمت الهی 

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *