توضیحات یاسر هاشمی؛ نقش آیت‌الله هاشمی در انتخاب کابینه یازدهم

ایران > سیاست – ممتازنیوز:
یاسر هاشمی با بیان اینکه آقای هاشمی رویکردی حمایتی دربارهٔ کابینه دکتر روحانی در پیش گرفته‌اند و معتقدند دولت با پشتیبانی ارکان نظام و ملت می‌تواند دستاوردهای چشمگیری در عبور از مشکلات به دست آورد، گفت: آیت‌الله هاشمی در انتخاب کابینه فقط مشورت داده‌اند.

یاسر هاشمی مشاور حسن روحانی، در حاشیه هم اندیشی فرزندان شهید و ایثارگر دفاع مقدس در پاسخ به این سوال که شایعه دخالت آیت الله هاشمی در ترکیب کابینه تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است، به خبرنگار ایلنا پاسخ داد: می‌دانم آقای هاشمی در انتخاب‌ها و انتصاب‌های دکتر روحانی قصد دخالت نداشته و ندارد اما هر لحظه که رئیس جمهور یازدهم نیاز به مشورت با ایشان را دارد، دریغ نمی‌کنند.

رئیس دفتر هیات امنای دانشگاه آ‍زاد اسلامی افزود: می‌توانم بگویم نقش آقای هاشمی رفسنجانی در انتخاب گزینه‌های دولت تدبیر و امید براساس نیاز مشورتی رییس دولت بوده اما اینکه بعضی می‌گویند رییس مجمع تشخیص، وزیر یا شخص خاصی را وارد کابینه یا از لیست وزیران حذف کرده از واقعیت فاصله دارد.

وی با بیان اینکه رییس دولت یازدهم از سازمانی کوچک به پاستور نیامده، گفت: دکتر روحانی سال‌ها در حساسترین نهادهای نظام فعالیت داشته و به خوبی بر نقاط ضعف و قوت حوزه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی اشراف دارد به همین سبب نمی‌توان او را نا‌آشنا به اشخاص و نیازهای کشور دانست.

مشاور روحانی در پاسخ به این پرسش که با توجه به انتقادهای اعضای جبهه پایدارای در مجلس نسبت به وزرای معرفی شده، به نظر شما کابینه دولت تدبیر و امید تا چه اندازه به شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور نزدیک است، اظهار داشت: وزیران پیشنهادی به مجلس اشخاص متخصص، ‌توانمند و با رویکرد سیاسی معتدل می باشند و نگاهی مختصر به سوابق و فعالیت آن‌ها نشان می‌دهد که همواره در خدمت مردم و انقلاب بوده‌اند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ