توضیح رسمی دربارهٔ ماجرای ساخت هتل کنار برج میلاد

۱۶اردیبهشت،

http://www.bananews.ir/مدیر عامل برج میلاد اعلام کرد: ساخت هتل در جوار برج میلاد در طرح جامع مصوب برج میلاد دیده شده است. فرزاد هوشیار پارسیان مدیر عامل برج میلاد در واکنش به اعتراض اعضای شورای شهر تهران در جلسه علنی دو هفته قبل نسبت به ساخت هتل در اطراف برج میلاد اظهار کرد: طبق طرح جامع برج میلاد ساختمان هتل همجوار برج میلاد نباید بیش از ۱۱۲ متر ارتفاع داشته باشد تا نمای بصری برج آسیب نبیند.
به گزارش در حالی که عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران معتقد است: امکان ساخت و ساز در حریم برج میلاد با توجه به ثبت این بنا در فهرست آثار ملی، امکان‌پذیر نیست، مدیرعامل برج میلاد تهران مدعی است ساخت هتل در مجاورت برج میلاد، حریم این اثر ثبت‌شده در فهرست آثار ملی را مخدوش نمی‌کند.
پارسیان با بیان اینکه برج میلاد تهران دارای طرح جامع در مقیاس ۱/۱ (یک یکم) است، تصریح کرد: این طرح به تایید مراجع بالادستی حوزه شهرسازی رسیده و ساختمان‌های هتل نیز، جزو این طرح جامع است.
به گفته مدیرعامل برج میلاد تهران، در این طرح جامع حتی برای فضای سبز، پوشش گیاهی و آبخوری‌های محوطه برج نیز تعیین تکلیف شده است.
او ادامه داد: برابر مفاد این طرح، ساختمان‌های مجاورت برج میلاد نباید بیش از ۱۱۲ متر ارتفاع داشته باشد که این موضوع قطعا در طراحی بنای هتل‌ها لحاظ خواهد شد تا نمای بصری و حریم این اثر ملی مخدوش نشود.

– ، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ