توضیح فریدون جیرانی و غلامرضا موسوی دربارهٔ «من مادر هستم» / این فیلم نه دربارهٔ خیانت است و نه نمایش فحشاست

۰۷م آذر ،

به گزارش خبرآنلاین، متن نامه فریدون جیرانی و غلامرضا موسوی به شرح زیر است:
 

« فیلم «من مادر هستم» نه دربارهٔ خیانت است نه دربارهٔ زنا ، نه نمایش فحشاست. فیلم «من مادر هستم» یک فیلم اخلاقی است که یک نوع سبک زندگی را به چالش می‌کشد. بنابراین از عده‌ای که ندیده تحت تاثیر تحریکات پشت پرده، جوسازی ناجوانمردانه‌ای را علیه فیلم آغاز کردند و قضاوتشان را قضاوتی اسلامی تلقی کردند دعوت می‌کنیم که از فردا به تماشای فیلم بنشینند و بعد از دیدن فیلم نظر بدهند.

سازندگان فیلم «من مادر هستم» معتقدند که شرایط اکران به سبب تصمیم نادرست یک نهاد دولتی در معرض بحران قرار گرفته است و کسانی که به بقای سینما و حیاتش در این شرایط اعتقاد دارند باید جلوی این تصمیم نادرست بایستند.

سکوت بعضی از روشنفکران مسلمان داخل سینما در این رابطه توجیه‌پذیر نیست. ما نمی‌خواهیم با کسانی که این سکوت را در پیوند منافع آنها با بخشی از قدرت تحلیل می‌کنند، همصدا شویم ، ما هنوز آن‌ها را دوستان سینمای ایران می‌دانیم. امیدواریم آن‌ها بعدها در مقابل تاریخ سببی برای این سکوت خود داشته باشند.

ما به سبب همین جوسازی ناجوانمردانه نمایشمان در سینماهای محدودی صورت می‌گیرد بنابراین از همه‌ مردم عزیز که به ادامه‌ حیات سینمای اجتماعی معتقدند دعوت می‌کنیم در همین سینماها به تماشای فیلم بنشینند.»
 

انصار حزب‌الله روز سه‌شنبه در آستانه‌ اکران فیلم «من مادر هستم» در بیانیه‌ای خواستار لغو مجوز نمایش این فیلم شدند.
 

۵۸۵۸
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *