توضیح پارس خودرو دربارهٔ نحوه فروش مگان برای اجلاس جنبش عدم تعهد

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
روابط عمومی پارس خودرو در مطلبی نسبت به نحوه فروش خودروهای مگان در جریان برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد توضیحاتی ارائه کرد.

مهر نوشت: روابط عمومی پارس خودرو به دنبال بیان مطلبی در جلسه علنی روز سه شنبه ۱۲ شهریورماه مجلس شورای اسلامی توضیحی ارسال کرد.

در جلسه روز سه شنبه مجلس افضلی فرد سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ در تذکری اظهار داشت: در جریان برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد ۱۰۰ خودوری مگان با قیمت ۸۰ میلیون خریداری شده، اما بعد از اجلاس با قیمت ۱۵ میلیون به بعضی نورچشمی ها فروخته شده است و این خلاف قانون اساسی و قانون خدمات کشوری است.

متن توضیح پارس خودرو به این شرح است:

به استحضار می رساند؛ واگذاری کلیه خودروهای استفاده شده در اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد از طریق مزایده عمومی در دو مرحله به فروش رسیده و براساس روش قانونی مزایده و مبتنی بر قیمت پایه کارشناسی رسمی دادگستری با قیمت ۵۲میلیون تومان واگذار شده‌است که تمامی مدارک و مستندات آن در شرکت موجود است.

شایان ذکر است که در زمان برگزاری مزایده، قیمت کارخانه خودرو مگان صفر کیلومتر به مبلغ ۴۴ میلیون  و ۶۰۰ هزار تومان بوده است که تمامی خودروهای مگان واگذار شده به سبب بالاتر بودن قیمت بازار آن بالاتر از قیمت کارخانه مورد  کارشناسی قرار گرفته‌اند.

همچنین در برگزاری مزایده مورد اشاره اصل رقابت کاملا مشهود بوده و نمایندگان دستگاه های نظارتی نیز از فرآیند آن مطلع بوده و بعضا در جلسات مربوطه نیز حضور داشته اند و کلیه مقرارت و تشریفات مرتبط با موضوع در حد اعلای آن رعایت گردیده است و حتی در زمان برگزاری آن به جهت جلوگیری از هر گونه شائبه احتمالی طی بخشنامه‌ای حضور کارکنان پارس خودرو و خانواده‌های آنان منع گردیده بود.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *