توقف ادامه ساخت سریال ˝حریم سلطان˝ در ترکیه

۱۲م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

ادامه ساخت سریال ˝حریم سلطان˝ در سال ۲۰۲۱ میلادی از سوی تهیه‌کننده این سریال متوقف شد.

به گزارش هنرآنلاین، تهیه‌کننده سبب این امر را اعتراض اول وزیر ترکیه به این سریال و همچنین شکوائیه نمایندگان مجلس ترکیه عنوان کرده و تاکید کرده فصل چهارم “حریم سلطان” دیگر ساخته نخواهد شد و قسمت‌های باقیمانده از فصل سوم این سریال نیز بسیار طولانی نخواهد شد تا جلوی انتقادات گرفته شود.

در همین حال بازیگر نقش سلطان سلیمان به کسانی که از این سریال انتقاد کردند حمله کرده و گفت: نمی‌دانم چرا سریال موفقی که این همه درآمد داشت را متوقف کرده‌اند و من از اعلام لغو ساخته ادامه این سریال ناراحتم.

اردوغان یک ماه پیش در جریان دیدارش از استان «کوتاهیه» ترکیه در انتقاد از سریال «حریم سلطان» گفت: «ما چنین اجدادی که در سریال ارائه شده نداشته‌ایم و سلطان سلیمانی که در این سریال معرفی شده کسی است که ۳۰ سال از عمرش را برای فتح و جنگ روی اسب‌ها گذراند.

وی از کارگردانان چنین سریال‌ها و مسئولان شبکه‌های تلویزیونی انتقاد کرده و افزوده: من منتظر دستور قضایی در‌این‌باره هستم.

اما عبدالله چیلیک رئیس بخش مالکیت فکری وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه گفت که ترکیه تنها تا پایان سال ۲۰۱۰ میلادی از صادرات سریال تاکنون ۶۵ میلیون دلار درآمد داشته و ۱۵۰ میلیون آن را دیده‌اند. پس از آن بود که یک نماینده مجلس ترکیه از حزب عدالت و توسعه از ارسال یک شکوائیه به پارلمان این کشور برای توقف پخش ادامه سریال “حریم سلطان” در سال ۲۰۲۱ خبر داد.

گفتنی است، سریال “حریم سلطان” که علاوه بر کشورهای عربی و اروپایی در بعضی شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان نیز پخش می‌شود به ایران و مردم کشورمان نیز توهین می‌کند.
 


آخرین خبرها
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. کیمیا گفت:

    من قبول دارم در سریال حریم سلطان تحریف شده است اما نباید وسط ان این سریال را متوقف کنند باید از همان اول ان را نگذارند این طوری خیلی مخاطب جذب کرده من خیلی دوس دارم ببینم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ