توقیف مظاهری با چک ۷۰میلیون دلاری در فرانکفورت تایید شد

۱۸ام بهمن ،

طهماسب مظاهری

حجت الله سلطانی سفیر ایران در ونزوئلا روز قبل در مصاحبه با یک تلویزیون خبری در ونزوئلا گفت که چک توقیف شده در دست طهماسب مظاهری وزیر اقتصاد پیشین ایران در فرودگاه فرانکفورت مربوط به حقوق کارگران یک شرکت ساختمانی ایران در ونزوئلا بوده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از آسوشیتد پرس سلطانی در مصاحبه با شبکه خبری ” گلوبوویژن” ونزوئلا ضمن اعلام این مطلب گفت که مظاهری مشاور شرکت ساختمانی ایرانی ” کیسون ” در ونزوئلا است که در حال حاضر مشغول ساخت ۱۷ هزار واحد مسکونی در این کشور است.

سفیر ایران با اشاره به اینکه چک به نام مظاهری نبوده است گفت این چک در دفتر مرکزی شرکت کیسون در تهران امضا شده بود و برای پرداخت بخشی از هزینه های  شرکت کیسون در ونزوئلا از جمله برای پرداخت حقوق کارگران این شرکت برای نقد شدن در بانک ” بانکو ونزوئلا ” در ونزوئلا از سوی مظاهری به این کشور برده می شد.

سفیر ایران در ونزوئلا در ادامه افزود که ایران  به مقامات آلمانی دربارهٔ چک توضیح نداده بود چرا که سببی برای این موضوع نبوده ، چون قرار نبوده این چک در سیستم مالی آلمان نقد نمی شد و قرار بود از سوی مظاهری برای نقد شدن به ونزوئلا برده شود.

سفیر کشورمان در ونزوئلا افزود که مظاهری در حال حاضر در ایران است و منتظر است تا شرکت کیسون مراحل دادگاه دریافت مجدد چک توقیف شده را به سرانجام برساند و چک را دوباره تحویل بگیرد و وقتی این مراحل طی شد مظاهری دوباره به ونزوئلا سفر خواهد کرد.

گفتنی است پس از انتشار یافتن خبر دستگیری یک ایرانی و توقیف یک چک  به ارزش ۵۴ میلیون یورو (۷۰ میلیون دلار) در فرودگاه فرانکفورت آلمان طهماسب مظاهری ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد که مشغول بررسی صحت و سقم آن است.


» سیاست
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *