تولید رانا با موتور جدید

04.jpeg

به منظور ایجاد تنوع سبد سوخت در رانا، پروژه انطباق این خودرو با خانواده موتور ای. اف. در ایران خودرو آغاز شده که در فاز نخست آن موتور ای. اف. ۷ پایه گازسوز بر روی رانا نصب خواهد شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، میرجواد سلیمانی – قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو – در حوزه محصول و کیفیت اظهار کرد: برای انطباق موتور ای. اف. ۷ پایه گازسوز بر روی رانا تغییراتی در این خودرو و عمدتاً در محفظه موتور آن ایجاد می‌شود.

وی طراحی مجموعه‌های اگزوز، خنک کاری، ورودی هوا، سیستم سوخت‌رسانی (گاز و بنزینی)، کولر، برق و الکترونیک را از جمله تغییرات رانا برای انطباق با موتور ای. اف. ۷ عنوان کرده و خاطرنشان کرد: نمونه‌های قطعات جدید تولید شده و عمده آزمون‌های مرتبط با صحه‌گذاری و تأیید این خودرو به اتمام رسیده است.

سلیمانی از آغاز هرچه زودتر فعالیت‌های مربوط به صنعتی سازی این محصول خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی به عمل آمده زمان تولید انبوه این محصول نیمه اول سال ۹۲ خواهد.

قائم مقام محصول و کیفیت ایران خودرو افزود: در سند پورتفولیوی رانا، به منظور تامین نیازهای بازار ایران و بازارهای هدف صادراتی، طراحی و توسعه موتور EF4 سومین موتور از خانواده EF و نصب آن بر روی رانا در برنامه ایران خودرو قرار گرفته است.

وی مصرف سوخت پایین، قابلیت دستیابی به استاندارد آلایندگی روز اروپا یورو ۵ و بهره‌مندی از فناوری روز جهان را از ویژگی‌های این موتور عنوان کرد و افزود: رانا با موتور ای. اف. ۴ قابلیت صدور به بازارهای اروپایی و آسیایی با استانداردهای بالای آلودگی و مصرف سوخت را خواهد داشت.

سلیمانی از انجام تمامی فعالیت‌های طراحی و توسعه موتور ملی ۱۴۰۰ سی سی و انطباق آن بر روی رانا توسط مهندسان و کارشناسان گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد و گفت: با اتمام کارهای صحه‌گذاری و تطابق با استانداردهای لازم، رانا با موتور ۱۴۰۰ سی سی نیز در نیمه دوم سال ۹۲ به تولید خواهد رسید.

قائم مقام کیفیت و محصول ایران خودرو تجهیز رانا به موتور دیزل ملی را از دیگر اقدامات برای توسعه سبد سوختی این خودرو عنوان و اظهار کرد: پس از اتمام طراحی، ساخت، انجام آزمون‌های دوام و تولید موتور دیزل ملی EFD و عرضه سمند دیزلی به بازار، تجهیز رانا به موتور دیزل ملی EFD نیز در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

وی افزود: نیازمندی‌های طراحی موتور دیزل ملی EFD برای نصب بر روی هر دو پلت‌فرم رانا و سورن به طور مشترک در نظر گرفته شده و مراحل جانمایی موتور بر روی رانا و آنالیزهای مهندسی در حال انجام است که پس از آزمون‌های لازم، رانا با این موتور نیز به بازار داخل و بازارهای صادراتی عرضه می‌شود.

سلیمانی رانا با موتور دیزل را برخوردار از استاندارد آلایندگی یورو ۵ دانست و گفت: مصرف سوخت ترکیبی این محصول حدود پنج لیتر در صد کیلومتر است.

قائم مقام محصول و کیفیت ایران خودرو یادآور شد: با توجه به پورتفولیوی محصول رانا در ایران خودرو، چهار موتور TU5، EF7 – CNG ، EF4 و EFD برای این خودرو در نظر گرفته شده و فاز رانا با موتور TU5 به مرحله تولید انبوه رسیده است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *