تولید بنزین پتروشیمی ها امسال به پنج میلیارد لیتر رسید

۱۳م اسفند ،

تولید بنزین پتروشیمی ها امسال به پنج میلیارد لیتر رسید

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران از تولید پنج میلیارد لیتر بنزین طی سال جاری در مجتمع های پتروشیمی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ممتازنیوز به نقل از ایرنا، عبدالحسین بیات در سومین جشنواره جایزه تعالی صنعت پتروشیمی با تاکید بر این کە، در حوزه تولید بنزین، کود اوره و صنایع تبدیلی هیچ گونه محدودیتی نداریم، اظهار کرد: در سال جاری، یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن کود اوره تولید و تحویل بخش کشاورزی شد.

وی گفت: این در حالی است کە چند سال پیش هنگامی کە می خواستیم در یک مناقصه های بین المللی برائ خرید کود اوره شرکت کنیم، یکی از کشور ها ما را با تحقیر از مناقصه خارج کرد.

بیات اضافه کرد: ظرفیت نصب شده صنعت پتروشیمی در سال آینده به ۶۰ میلیون تن افزایش می یابد کە برائ صادرات بخشی از این تولیدات، در حال تشکیل کار گروهی برائ محدودیت یا ممنوعیت صادرات هستیم.

وی با تاکید بر لزوم توسعه مناطق ویژه عسلویه، چابهار، لاوان و سرخس، اظهار کرد: بر اساس هدف برنامه پنجم توسعه ظرفیت نصب شده در بخش پتروشیمی تا پایان سال جاری به ۱۰۰ میلیون تن می رسد.

معاون وزیر نفت، صنعت پتروشیمی را از بخش هایی عنوان کرد کە برائ کشور ما از مزیت نسبی برخوردار است.

یادآور می گردد؛ مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی پیش از این از حضور ۹۴ شرکت دولتی و خصوصی برائ کسب جایزه تعالی صنعت پتروشیمی خبر داده بود.

ˈعلی محمد بساق زادهˈ جایزه تعالی را مبنایی اروپایی برائ ارزیابی سازمان ها عنوان کرد کە از طریق این مدل، هر سازمان بر پایه دو حوزه، ۹ معیار اصلی نظیر رهبری، مدیریت، استراتژی، شرکت و فرآیند و حدود ۳۲ معیار فرعی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

سه شنبه ۱۵ اسفند   ۱۴:۲۷

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ