تولید سوزوکی گرند ویتارا ۲۰۲۲ به زودی در ایران

گردآوری توسط گروهخودرو ممتاز نیوز

معاون فروش و بازاریابی ایران‌‌خودرو از توقف پروژه رانای هاچ‌بک، عرضه ویتارا طی ۳ تا ۴ ماه آینده، ورود دنا به بازار تا ۲ ماه آینده و متعادل شدن بازار خودرو طی سال جاری خبر داد.

عبدالله بابایی در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه صنعت خودرو در شیراز در پاسخ به سئوال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد مشکل مردم برای خرید اینترنتی محصولات ایران‌خودرو و برخی واسطه‌گری‌ها توسط نمایندگی‌های فروش این شرکت با بیان اینکه طی سال جاری ۱۳۷ هزار و ۵۳۸ دستگاه تجاری‌سازی شده، افزود: حدود ۱۱۰ هزار خودرو به مردم تحویل داده شده و ۲۷ هزار دستگاه خودرو نیز در حال توزیع است. وی تصریح کرد: بیش از ۱۵۵ هزار ثبت‌نام برای خرید محصولات ایران‌خودرو انجام شده که ۱۱۰ هزار ثبت‌نام از طریق فروش فوری و ۴۰ هزار ثبت‌نام نیز از طریق پیش‌فروش خودرو صورت گرفته است

 سوزوکی گرند ویتارا 2014

بابایی با بیان اینکه ۸۰ درصد فروش ایران‌خودرو اینترنتی و بقیه از طریق نمایندگی‌های این شرکت صورت می‌گیرد، تصریح کرد: سهمیه خودرو برای نمایندگی‌های ایران خودرو به طور مساوی در نظر گرفته شده و با توجه به وسعت هر شهر و جمعیت آن، تعداد نمایندگی‌ها مشخص است.

وی در پاسخ به این سؤال فارس که برخی نمایندگی‌های ایران‌خودرو با دریافت سبد محصولات این شرکت اقدام به فروش آن با قیمت بازار آزاد می‌کنند، نیز گفت: اگر نمایندگی این کار را انجام دهد متخلف است و با آن برخورد می‌شود. وی افزود: اگر شکایتی از طرف مردم در مورد عرضه خودرو با قیمتی بالاتر از کارخانه توسط نمایندگی‌های ایران‌خودرو مطرح شود به این مسئله رسیدگی خواهیم کرد زیرا نمایندگی‌ها موظفند خودرو را با قیمت کارخانه به مردم تحویل دهند.

معاون فروش و بازاریابی ایران‌خودرو ادامه داد: در این مورد چند گزارش از طرف مردم داشته‌ایم که با نمایندگی‌های متخلف برخورد شده و حتی در چند مورد نیز تعلیق نمایندگی را داشته‌ایم. وی در مورد مشکل خرید اینترنتی محصولات ایران‌خودرو نیز گفت: در هر لحظه ۷۰ تا ۸۰ هزار نفر متقاضی خرید محصول در فروش فوری داشتیم و همین مسئله دسترسی مردم برای خرید اینترنتی را با مشکل روبرو می‌کند.

وی تاکید کرد: با توجه به برنامه‌ریزی ایران‌خودرو برای افزایش تولید، میزان عرضه خودرو نیز بیشتر خواهد شد و این مشکل هم برطرف می‌شود به طوریکه در آینده نزدیک مردم نگران خرید خودرو نباشند.

به گفته وی در حال حاضر روزانه ۲۳۰۰ دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو تولید می‌شود که این رقم تا پایان سال به بیش از ۲۵۰۰ دستگاه خواهد رسید.

وی در پاسخ به سؤال دیگر فارس که خودروسازان معتقدند هیچ گشایشی در تحریم‌ها اتفاق نیفتاده و تحریم‌ها علیه صنعت خودرو همچنان ، چطور تولید خودرو افزایش یافته است، نیز گفت: نگاه مدیریتی تغییر کرده و تأمین قطعات بهتر شده است، قبل از عید تحریم‌ها شدیدتر بود ولی بعد از مذاکرات برخی تحریم‌ها مرتفع شده است. وی ادامه داد: تأمین نقدینگی نیز به تامین قطعات توسط قطعه‌سازان کمک کرده است. بابایی در پاسخ به این سؤال که آیا با افزایش تیراژ تولید، قیمت محصولات ایران خودرو کاهش خواهد یافت؟ گفت: کاهشی برای قیمت‌ها نمی‌بینیم ولی رشد تولید باعث می‌شود که امسال زیان‌ده نباشیم.

وی تاکید کرد: خودروسازان علاقه‌ای به بالا بودن قیمت خودرو ندارند زیرا در این صورت فروش محصولاتشان کاهش خواهد یافت. ب

ابایی در پاسخ به سئوال دیگر فارس که پرسید عرضه رانای هاچ‌بک چه زمانی انجام خواهد شد، نیز گفت: پروژه رانای هاچ‌بک مسکوت است و متوقف شده است.

وی افزود: موضوع تولید این خودرو در حال بررسی است. وی در مورد مشکل پایین بودن کیفیت برخی خودروها نیز، اظهارداشت: در مقطعی که خودروهای ناقص به مردم عرضه می‌شد با چالش کیفیت روبرو بودیم ولی از زمانیکه خودروهای کامل تولید می‌شوند این چالش کمتر شده است.

معاون فروش و بازاریابی ایران‌خودرو با بیان اینکه در حال حاضر ایران‌خودرو بیش از ۱۷۰ هزار تعهد عرضه خودرو به خریداران دارد، گفت: تا پایان سال ۹۴ باید ۱۱۲ هزار دستگاه خودرو از طریق فروش فوری عرضه شود که ۶۰ هزار دستگاه به سال جاری اختصاص دارد.

وی ادامه داد: عرضه خودرو از طریق پیش‌فروش نیز افزایش خواهد یافت و ۲۰ تا ۴۰ درصد خودروها از طریق پیش‌فروش، ۳۰ تا ۴۰ درصد نیز از طریق فروش فوری و ۲۰ درصد عرضه نیز به مناسبت‌های مختلف مانند اعیاد عرضه خواهد شد. به گفته بابایی ، آمار فروش‌های ویژه نیز جزء فروش‌های نقدی محسوب می‌شوند.

وی همچنین در مورد عرضه محصولات سوزوکی در ایران نیز به فارس گفت: طی ۳ تا ۴ ماه آینده عرضه ویتارا خواهیم داشت و برنامه‌ای برای تغییر قیمت این خودرو نداریم.

بابایی همچنین از مذاکره با شرکت سوزوکی برای تولید محصولات جدید این شرکت در ایران خبر داد.

وی از ورود دنا به بازار طی یکی دو ماه آینده خبر داد و گفت: تحویل این خودرو به مشتریان از مردادماه آغاز می‌شود و طی سال جاری برنامه عرضه ۱۵ هزار دستگاه دنا را داریم.

وی در مورد وضعیت بازار خودرو نیز اظهارداشت: طی ۳ ماهه دوم امسال حاشیه بازار خودرو کاهش خواهد یافت، بازار در ۳ ماهه سوم سال به تعادل می‌رسد و در ۳ ماهه چهارم نیز ثبات بازار را شاهد خواهیم بود. وی افزود: سهمیه شهرهای بزرگ و تهران از فروش نقدی محصولات ایران خودرو نیز در آینده افزایش خواهد یافت.

 سوزوکی گرند ویتارا 2014

 سوزوکی گرند ویتارا 2014

 سوزوکی گرند ویتارا 2014

 سوزوکی گرند ویتارا 2014

 سوزوکی گرند ویتارا 2014

 سوزوکی گرند ویتارا 2014

 سوزوکی گرند ویتارا 2014


بانک اطلاعات خودرو
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *