تولید موتور مزدا توسط ایران خودرو

۱۷اردیبهشت،

تولید موتور مزدا توسط ایران خودرو

برای تولید و نصب موتور او. اچ. وی. جی. ۲ بر روی وانت های مزدا، مذاکراتی میان ایران خودرو و مزدا(بهمن موتور) آغاز شده و با نهایی شدن آن، قراردادی میان این دو شرکت بسته می گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «ممتاز»  فرشید افتخاری معاون نیرومحرکه ایران خودرو با بیان این مطلب،‌ گفت: در چارچوب همکاری میان ایران خودرو و مزدا، ایران خودرو پیشنهادها و الزامات مورد نظر خود برای نصب این موتور بر روی محصولات مزدا را به این شرکت  داده است.

وی برخورداری از استاندارد یورو۴ را از ویژگی های موتور او. اچ. وی. جی. ۲٫ دانست و گفت: نمونه هایی از این موتور به شرکت مزدا داده و آزمون های لازم روی آن انجام شده است.

افتخاری ظرفیت ایران خودرو برای تولید موتور او. اچ. وی. جی. ۲٫ را روزانه ۹۰۰ دستگاه ذکر و اظهار امیدواری کردبا رفع مشکلات موجود در این زمینه، تولید این موتور به عدد ظرفیت واقعی برسد.

معاون نیرومحرکه ایران خودرو افزود: موتور او. اچ. وی. جی. ۲٫ که نسخه بهبود یافته موتور او اچ وی گاز سوز است، پیشتر روی روآ نصب می شد و امروز روی وانت باردو و وانت پی یو وان نصب می گردد، ولی برای نصب روی وانت های مزدا تغییراتی بر روی گیربکس آن انجام و تست های لازم با موفقیت به انجام رسیده است.

 وی برخورداری از استاندارد یورو۴ را ویژگی تمامی قوای محرکه مورد استفاده در محصولات ایران خودرو ذکر کرد و اظهار داشت: با توجه به هماهنگی انجام شده، قرار است شرکت نفت نیز سوخت منطیق با استاندارد یورو ۴ را در شبکه سراسری سوخت رسانی تامین کند.

سه شنبه ۱۷ اردیبهشت   ۱۱:۲۳

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *