تولید ۴۲۰۰ طرح تحقیقاتی دانشجویی در حوزه پزشکی

دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت گفت: فعالیت این کمیته جهش چشمگیری داشته به طوریکه موفق به تولید ۴۲ طرح مقاله دانشجویی و چهار هزار و ۲۰۰ طرح تحقیقاتی دانشجویی در کشور شده است.
دکتر سعید سقا حضرتی افزود: کمیته تحقیقات دانشجویی کشور اخیراً با ارزشیابی پژوهشی دانشگاه‌های علوم پزشکی به این داده دست یافت که تحقیقات دانشجویی بعد از دو دهه فعالیت خود، نقش ارزنده‌ای درباره تحقیقات علمی و پژوهشی داشته و در تولید علم بازوان توانمند مسئولان دانشگاه‌ها بودند.

دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت افزود: اگر چه عده‌ای مطرح کردند که اگر دانشجویان دانشگاه‌ها وارد بحث‌های اجرایی و سیاستی دانشگاه شوند در آموزش پژوهشگران جوان موفق نخواهیم بود، اما برگزاری این کنگره‌ها ثابت کرده پرداختن به علم و پژوهشی که کمیته‌های دانشجویی دنبال می‌کنند منافاتی با آموزش ندارد.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۰ کمیته دانشجویی در سطح کشور فعال است، اضافه کرد: همه کمیته‌های دانشجویی کشور از استعداد بسیار بالایی برخوردار بوده و دانشگاه‌های دیگر از جمله دانشگاه آزاد برای ورود به بخش ما تلاش زیادی دارند. این نشان از فراهم شدن بستر مناسب برای کارهای علمی و پژوهشی در سطح کشور است.

حضرتی افزود: کمیته دانشجویی در زمینه پژوهش دانشجویی، جهش چشمگیری داشته به طوری که موفق به تولید ۴۲ طرح مقاله دانشجویی و ۴هزار و ۲۰۰ طرح تحقیقاتی دانشجویی درسطح کشور شده است.

دبیر کشوری کمیته تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه باید تحقیقات بین دانشجویی را گسترش داد، گفت: باید با استفاده از این طرح‌های کاربردی، متناسب با محورهای تحقیقاتی پیش رفت دکتر حضرتی، تهیه و ابلاغ دستورالعمل اجرایی نحوه امتیازدهی به فعالیت‌های تحقیقاتی دانشجویان پژوهشگر و تسهیلات آموزشی، پژوهشی و رفاهی ویژه استعدادهای درخشان و اخذ مجوز امتیاز مجله علمی و پژوهشی برای پنج کمیته تحقیقات دانشجویی کشور را از اقدامات مهم کمیته تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت عنوان کرد.
۳۰۱۳۰۱
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ