تونی اسکات سرطان مغزی غیرقابل عمل داشت

سینما و تلویزیون > چهره‌ها
تونی اسکات، کارگردان هالیوود، خالق فیلم‌هایی مانند “تاپ گان”، “روزهای تندر” و “موج خونین” که اخیرا خودکشی کرد، سرطان مغزی غیرقابل عمل داشت.

به گفته مقامات تونی اسکات کارگردان مشهور روز یکشنبه ۱۹ اوت با پریدن از روی پلی در لوس‌آنجلس به درون آب به حیاتش خاتمه داد.

پلیس چند ساعت بعد جنازه او را از آب گرفت و قرار است روز دوشنبه کالبدشکافی انجام شود.

آسوشیتدپرس به نقل از اداره پزشکی قانونی گزارش داد چندین نامه خطاب به عزیزان در ماشین اسکات یافت شده است. همچنین یک نامه خودکشی در دفتر او پیدا شده است.

از طرف دیگر یک منبع نزدیک به اسکات به ای بی سی نیوز گفته است او دچار سرطان مغزی غیرقابل عمل بوده است.

اسکات ۶۸ ساله شاید بیش از همه به خاطر کارگردانی فیلم “تاپ گان” با بازی تام کروز در سال ۱۹۸۶ با فروش بیش از ۳۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان شهرت یافت. این دو در سال ۱۹۹۹ در فیلم “روزهای تندر” باز هم کار کردند.

این کارگردان بریتانیایی تبار همچنین چندین بار با دنزل واشنگتن، بازیگر آمریکایی کار کرد، که آخرین بار آن در فیلم “غیرقابل‌توقف” در سال ۲۰۱۰ بود.

اسکات برادر جوانتر تهیه‌کننده و کارگردان، رایدلی اسکات، بود. این دو برادر باهم شرکت تولید فیلم “اسکات فری پروداکشنز” را تشکیل داده بودند. فیلم پروفروش “پرومتئوس” به کارگردانی رایدلی اسکات در سال ۲۰۱۲ آخرین فیلم تهیه شده بوسیله این شرکت بود.

از اسکات، همسرش، دیونا، و پسرهای دوقلوی‌شان به جای مانده است.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *