توهین گستاخانه اردوغان نخست وزیر ترکیه به شیعیان

https://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2012/10/c60e0370c6438cf62105c06babc3a254.jpgبه گزارش سرویس بین الملل ممتاز نیوز، نخست وزیر ترکیه که به دلیل اشتباهات فراوان داخلی و خارجی خود تحت فشار شدید است، کنترل خود را از دست داده و به یاوه گویی روی آورده است.

رجب طیب اردوغان که درگیر مبارزات انتخاباتی است با سه معضل شکست در سوریه، سوء استفاده های مالی و اقتصادی و اختلاف با مرشد سابقش فتح الله گولن دست و پنجه نرم می کند.

وی در سخنانی، با حمله شدید به گولن، وی و طرفدارانش را دروغگو خواند و گفت: اینها سه خصلت مهم دارند؛ تقیه کردن، دروغ گفتن و افترا زدن. نتیجه هر سه خصلت، فتنه و فساد است.

اردوغان سپس با نسبت دادن سه صفت بالا به پیروان اهل بیت(ع) گفت: یاران گولن، با این صفات از شیعیان جلو زدند!

وی سپس از ضرب المثلی ترکی استفاده کرد که نظیر آن در فارسی به این معناست که: شیعیان هم در سه صفت تقیه، دروغ و افترا در مقابل گولنی ها کم آورده اند!!

در واکنش به این یاوه گویی های اردوغان، نهادها و شخصیت های مختلف شیعه ترکیه با صدور بیانیه یا مصاحبه، سخنان وی را بشدت محکوم کرده اند.

“جمعیت علمای شیعه ایغدیر”، “انجمن اهلادر”، مؤسسه زینبیه استانبول” و تعداد زیادی از اندیشمندان ترک پیرو اهل بیت(ع) ، ضمن محکوم کردن سخنان اردوغان از وی خواسته اند که از شیعیان عذر خواهی کند.

شایان ذکر است “تقیه” یک اصل دینی است که ریشه در قرآن کریم (مانند آیه ۱۰۶ سوره نحل و آیه ۲۸ سوره آل عمران) دارد و انجام آن نیز مختص به شرایط خاص است.

“دروغ” و “افترا” نیز دو رذیله اخلاقی است که اتفاقاً شیعیان در عصر حاضر از بزرگترین قربانیان آنها هستند و دشمنان اهل بیت(ع) با تبلیغات دروغین و افتراآمیز، تلاش در مخدوش کردن چهره آنان در جهان دارند.

ابنا

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. میلاد گفت:

    غلادکردباهمه بزرگترازخودش مردیکه الاغ

  2. نادر توانا گفت:

    دیوانه شده مردک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *