تویوتا قدرت اول خودروسازی در سال ۲۰۱۲

۱۲ام بهمن به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

شرکت تویوتا با فروش ۹٫۷۵ میلیون دستگاه خودرو در سال قبل توانست در صدر جدول فروش خودرو قرار بگیرد و رقبای سرسختی همچون فولکس واگن و جی ام را پشت سر بگذارد . این افزایش فروش ۲۳ درصدی به لطف و رسیدن به این رکورد به لطف شرکت های فرعی ای همچون HINO موتورز و دایهاتسو صورت گرفته است . همچنین دو شرکت زیر مجموعه ی تویوتا یعنی لکسوس و سایون را ر این افتخارنیز نباید فراموش کرد .

آمار فروش تویوتا در نقاط مختلف دنیا به شرح زیر است :

در اروپا ۸۳۷,۹۶۹ دستگاه تویوتا و لکسوس (با افزایش فروش نزدیک به ۲ درصد)

درایالت متحده آمریکا ۲٫۰۸ میلیون دستگاه تویوتا ، لکسوس و سایون (با افزایش فروش نزدیک به ۲۷ درصد و مالکیت ۱۴٫۴ درصدی بازار خودروی ایالت متحده آمریکا)

در کل در تمام نقاط جهان به غیر از ژاپن ۷٫۳۳ میلیون دستگاه (افزایش فروش ۱۹ درصدی)

و اما در ژاپن ۲٫۴۱ میلیون دستگاه (با افزایش فروش ۳۵ درصدی)

در چین نیز به سبب مشکلات سیاسی و اختلافات ارضی ناشی از جزایر Senkaku/Diaoyu تویوتا برای اولین بار از سال ۲۰۰۲ به بعد با کاهش فروش روبرو شده است .

و اما برنامه ی تویوتا برای سال جاری . آن ها می خواهند رکورد فروش خود را به ۹٫ میلیون دستگاه در سال برسانندکه این امر با توجه به کاهش ارزش واحد پول ژاپن ین ، سبب می گردد تا  تویوتا محصولاتی به مراتب اقتصادی تر نسبت به دیگر رقیب آسیایی خود ، یعنی کیا_هیوندایی به بازار عرضه کند .

در رده های پرفروش ترین برندها جی ام و فولکس واگن به ترتیب با ۹٫۲۹ و ۹٫۰۷ میلیون دستگاه در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند .

مجله پدال
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ