تکالیف قانونی دولت در حوزه نوسازی مسکوت مانده است

مدیرکل شهرسازی و طرح های شهری تهران:

خبرگزاری پانا:مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که در سال جاری انتظاراتی که بر اساس تکالیف قانون در حوزه نوسازی می بایست توسط دولت پیاده سازی می شد، کاملا مسکوت مانده است ، گفت : متأسفانه با وجود کوتاهی های دولت، اقدامات تبلیغی گسترده ای در زمینه اعطای تسهیلات و وام های کم بهره جهت نوسازی بافت های فرسوده انجام می شود که چون به مرحله عملیاتی و اجرایی نمی رسد باعث ایجاد بی اعتمادی و کند شدن روند نوسازی می شود.

به گزارش خبرگزاری پانا، علیرضا جعفری از پیگیری طرح تدقیق بافت‌های ناپایدار در سازمان نوسازی شهر تهران خبر داد و خاطرنشان کرد: بر اساس ضوابط در نظر گرفته شده در طرح تفصیلی شهر تهران ۱ طبقه تراکم تشویقی جهت نوسازی پلاکی که در بافت ناپایدار قرار گرفته است، اعطاء خواهد شد.

وی افزود: در سال جاری انتظاراتی که بر اساس تکالیف قانون در حوزه نوسازی می بایست توسط دولت پیاده سازی می شد، کاملا مسکوت مانده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تصریح کرد: از جمله مهمترین وظایف دولت در بحث نوسازی، پرداخت تسهیلات مالی با استفاده از ظرفیت های مسکن مهر، مدیریت مصالح ساخت و ساز در قالب کیفیت و قیمت مناسب و بازگشت هزینه های صدور پروانه رایگان در بافت به شهرداری جهت افزایش سرانه های خدماتی در فضاهای کالبدی بافت های فرسوده است که متأسفانه تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

جعفری خاطرنشان کرد: متأسفانه با وجود کوتاهی‌های دولت، اقدامات تبلیغی گسترده ای در زمینه اعطای تسهیلات و وام های کم بهره جهت نوسازی بافت های فرسوده انجام می شود که چون به مرحله عملیاتی و اجرایی نمی رسد باعث ایجاد بی اعتمادی و کند شدن روند نوسازی می شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که تعداد کثیری از متقاضیان نوسازی به دلیل عدم دسترسی به متولیان پرداخت تسهیلات مالی به دفاتر خدمات نوسازی مراجعه و شکایت می‌کنند، گفت:در این شرایط متأسفانه ما فقط سنگ صبور اعتراضات مردمی شده‌ایم.

جعفری در ادامه ابراز امیدواری کرد تا با گره‌گشایی‌هایی که توسط دولت در این زمینه انجام می شود، روند نوسازی مردمی در سطح شهر تسریع شود.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ