تکذیب ادعای مغرضانه روزنامه ترکیه ای توسط سفارت ایران/ آموزش ایران برای خرابکاری در ترکیه!

به گزارش خبرآنلاین واحد مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا در پی چاپ مطلبی در روزنامه آکشام ترکیه و طرح ادعای آموزش به نیروهای تروریستی ‘پ.ک.ک’ در خاک ایران برای خرابکاری در آن کشور ، یادداشت اعتراض آمیزی برای مدیر مسئول این روزنامه ارسال کرد.
در نسخه ای از این یاداشت آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا ادعای روزنامه آکشام مبنی بر آموزش نیروهای پ.ک.ک در خاک خود را غیرواقعی و دروغ می داند.
دو کشور ایران و ترکیه در زمینه امنیتی و مبارزه با گروه های تروریستی همکاری های قابل توجهی دارند. جمهوری اسلامی ایران هرگز اجازه نداده و نخواهد داد تا از خاک این کشور اقدامی علیه دولت و ملت ترکیه صورت گیرد.
در این یاد داشت تاکید شد که جمهوری اسلامی ایران همواره قربانی تروریسم بوده و در این راه بیش از ۱۷ هزار شهید داده است. دخالت در امور کشورهای دیگر و مشروعیت بخشیدن به فعالیت های تروریستی هیچ جایی در دکترین سیاست خارجی ایران نداشته و ما همواره از هرگونه فعالیت جمعی برای مقابله با فعالیت های تروریستی حمایت و استقبال می کنیم.
در این یاد داشت تصریح شد که انتشار اینگونه مطالب بی اساس به جز تشویش افکار عمومی و ایجاد جو بدبینی فایده ای نداشته و به ضرر منافع ملی دو کشور بوده و در راستای تلاش های برخی قدرتهای خارجی در جهت ایجاد شعله های دشمنی و اختلاف در منطقه می باشد.
۲۷۲۷

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *