تکذیب خبر انفصال محمود بهمنی

۳۰م دیماه ،

تکذیب خبر انفصال محمود بهمنی | چاپ |
دوشنبه ۰۲ بهمن ساعت ۱۵:۵۶

بینا- مدیر کل روابط عمومی بانک مرکزی خبر حکم انفصال محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی را تکذیب کرد.
به گزارش بینا ،رضا سراج،مدیر کل روابط عمومی بانک مرکزی دربارهٔ انتشار یافتن خبری از مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور مبنی بر صدور حکم انفصال محمود بهمنی رییس کل بانک مرکزی به سبب مسائل ارزی گفت: این خبر را تکذیب می کنم و بهمنی در حال حاضر مشغول فعالیت است و این خبر صحت ندارد.
رحمت‌الله شریفی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: با وجودی که دیوان محاسبات علاقه‌ای به رسانه‌ای شدن حکم انفصال رییس کل بانک مرکزی نداشت ولی متاسفانه این اتفاق افتاد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور، صادرکننده حکم انفصال رییس کل بانک مرکزی را هیات مستشاری دیوان محاسبات اعلام کرد و افزود: رسیدگی و نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها از امور ذاتی دیوان محاسبات است، در صورت ارتکابی خلاف قانون در عملکرد مسئولان اجرایی، گزارش تهیه و دادسرای دیوان به گزارش‌ها رسیدگی کرده و پس از تایید به هیات مستشاری دیوان می‌فرستد، در خصوص انفصال محمود بهمنی نیز این روند طی و حکم انفصال صادر شده است.
شریفی، حکم انفصال را قابل اعتراض و تجدیدنظر دانست و افزود: ظرف ۲۰ روز از صدور حکم، رییس کل بانک مرکزی می‌تواند نسبت به این حکم اعتراض کند، در تجدیدنظر اگر نظر هیات مستشاری تایید شد حکم انفصال لازم‌الاجرا می‌شود.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات تاکید کرد: وظایف بانک مرکزی در خصوص اجرای قوانین مربوط به امور مالی، محاسباتی و ارزی توسط هیات مستشاری به دقت مورد رسیدگی قرار گرفت و حکم انفصال صادر شد، البته نمی‌توانم دربارهٔ جزئیات بیشتر این حکم سخن بگویم.


RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *