تکذیب هرگونه دخالت در ناآرامی‌ ترکیه؛ واکنش به خبر بازداشت یک ایرانی

۱۵خردادماه،

سخنگوی دستگاه دیپلماسی مطرح کرد:

ایران > سیاست‌خارجی– ممتازنیوز:
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان هرگونه دخالت در ناآرامی‌های ترکیه را تکذیب کرد و دربارهٔ خبر بازداشت یک تبعه ایرانی در آنکارا، گفت: رسما از دولت ترکیه خواستار توضیح و صحت و سقم این خبر شده‌ایم.

فارس نوشت: سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان دربارهٔ خبرها انتشار یافته مبنی بر بازداشت یک تبعه ایرانی در آنکارا در طی ناآرامی‌های اخیر در این شهر، هرگونه دخالت جمهوری اسلامی ایران در ناآرامی‌های ترکیه را تکذیب کرد و گفت: ما نیز از طریق رسانه‌ها از این خبر مطلع شدیم.

وی افزود: رسما از دولت ترکیه خواستار توضیح در این زمینه و صحت و سقم این خبر شده و درخواست کرده‌ایم که اگر ایرانی بودن این فرد محرز شده و خبرها انتشار یافته صحت دارد، هر چه سریع‌تر امکان دسترسی کنسولی برای ما فراهم شود.

عراقچی در ابتدای ناآرامی‌های ترکیه نیز این تحولات را موضوع داخلی ترکیه برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با درایت رهبران این کشور موضوع با آرامش و به صورت مسالمت‌آمیز حل شود.

لازم به ذکر است با گسترش اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف ترکیه، نیروهای امنیتی این کشور مدعی بازداشت یک ایرانی به نام «شایان شاملو» در آنکارا شده و وی را به جهت‌دهی اعتراضات مردمی و ناآرامی‌ها در این شهر متهم کردند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *