تکمیل خطوط راه آهن در توسعه روابط اقتصادی ایران و ترکمنستان موثر خواهد بود

شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱

رئیس جمهور در دیدار همتای ترکمنستانی خود به سوابق خوب و موثر دو کشور همسایه اشاره و تاکید کرد: روابط دو جانبه در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در آینده توسعه بیشتری خواهد یافت.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار قربانقلی بردی محمد اف، رییس جمهور ترکمنستان با وی به سوابق خوب و موثر دو کشور همسایه اشاره و تاکید کرد: روابط دو جانبه در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در آینده توسعه بیشتری خواهد یافت.

دکتر روحانی با ابراز قدردانی از حضور رییس‌جمهوری ترکمنستان در مراسم تحلیف، این حضور را نشانه اراده قوی و خواست دولت و ملت ترکمنستان برای حفظ و توسعه بیش از پیش روابط دو کشور دانست.
 
رییس‌جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر همکاری اقتصادی و تجاری دو کشور ایران و ترکمنستان، تکمیل خطوط راه آهن ایران– ترکمنستان و قزاقستان را بر توسعه روابط دو جانبه تاثیرگذار و موثر خواند.
 
قربانقلی محمد اف، رییس جمهوری ترکمنستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی و قدردانی از دکتر روحانی به خاطر مواضع خوب ایشان در خصوص تقویت روابط و همکاری‌های دو جانبه و چند جانبه منطقه‌ای با همسایگان تاکید کرد: ترکمنستان همواره از مواضع جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های بین‌المللی حمایت خواهد کرد.
 
رییس جمهوری ترکمنستان در ادامه با اشاره به روابط خوب دو کشور خواستار توسعه هر چه بیشتر این روابط در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به ویژه توسعه راه آهن و خطوط زمینی میان دو کشور شد.
 
بردی محمد اف رییس جمهوری ترکمنستان برای شرکت در مراسم تحلیف دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به ایران سفر کرد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *