تکمیل فاز یک هتل فرودگاه امام(ره) تا خرداد/ اتمام مترو پرند تا اواسط تابستان

۰۸اردیبهشت،

هوشنگ پاکدل در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با تأکید بر اتمام فاز اول ساختمان هتل ۵۰۴ تختخوابی فرودگاه امام خمینی (ره) تا خرداد ماه امسال، اظهار داشت: از جمله فعالیت هایی که در جهت ارائه خدمات به مسافران بین المللی و ترانزیت هوایی پیش بینی شده است، ساخت هتل بین المللی در کنار فرودگاه برای اولین بار در کشور است.

وی اضافه کرد: ساختمان هتل ۵۰۴ تختخوابی توسط سرمایه گذاران داخلی در حال احداث است که فاز اول آن تا خرداد ۹۲ به اتمام خواهد رسید.

مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) یادآور شد: این هتل دارای ۳۰۰ اتاق ۴ ستاره و ۲۰۴ اتاق ۳ ستاره است؛ هتل دارای دو طبقه پارکینگ بوده که با احتساب پارکینگ ۱۲ طبقه خواهد بود .

* اتمام پروژه احداث خطوط سوخت رسانی از پالایشگاه به پایگاه اینترنتی فرودگاه امام

پاکدل اضافه کرد: در حال حاضر مهم ترین هدف اتمام پروژه های فاز یک و بطور همزمان احداث ترمینال شماره دو، تکمیل باند جنوبی و ترمینال زیارتی از فاز دو طرح توسعه است.

مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) یادآور شد: پروژه احداث خطوط سوخت رسانی از پالایشگاه به پایگاه اینترنتی فرودگاه به طول ۳۳ کیلومتر چندی پیش به اتمام رسید.

* تکمیل مترو فرودگاه امام خمینی (ره) – شهر تازه پرند در تابستان

پاکدل دربارهٔ تکمیل مترو فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر تازه پرند، اظهار داشت: این مسیر ریلی تا اواخر تیرماه آماده بهره برداری کامل است.

مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) تصریح کرد: با توجه به پیگیری های مستقیم و تأکید وزیر راه وشهرسازی، پروژه مترو فرودگاه امام تا شهر تازه پرند، در مدت زمان کوتاهی پیشرفت قابل توجهی داشت.

پاکدل یادآور شد: جمعیت مستقر در شهر پرند باید بتوانند به راحتی به تهران تردد کنند، در این راستا عملیات احداث و تکمیل مترو پرند به سرعت در حال اجرا است.

مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) با بیان اینکه تلاش مسئولان برای بهره برداری از این طرح تا پایان تیرماه سال آینده است، تصریح کرد: کاهش ترافیک جاده ای و دسترسی آسان به شهر تازه پرند و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) از مزایای اجرای این پروژه است.

وی یادآور شد: اجرای بخشی از مسیر مترو که از محل شهر تازه فرودگاهی می گذرد برعهده مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) است.

پاکدل اظهار داشت: در این قطعه از مسیر مترو، ریل گذاری توسط مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) آغاز شده است.

مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) با بیان اینکه این مسیر ۵۰ کیلومتر طول دارد، اضافه کرد: بخشی از این مسیر موازی با آزادراه تهران ـ قم است، در ادامه از وسط مسیر جاده رفت و برگشت فرودگاه امام خمینی (ره) حرکت می کند، پس از آن ایستگاهی در فرودگاه امام خمینی (ره) دارد و سپس به شهر تازه پرند متصل می گردد.

به گزارش فارس متروی فرودگاه امام خمینی (ره) از محل حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) در ایستگاه پایانی خط ۱ مترو تهران آغاز می گردد و تا شهر تازه پرند ادامه دارد.

در محل فرودگاه امام ۲ ایستگاه مترو احداث خواهد شد؛ این خط مترو زمانی که وارد فرودگاه امام می گردد پس از ساختمان برج مراقبت از روی جاده فعلی عبور کرده و در نزدیکی میدان فاز ۲ به زیرزمین خواهد رفت و پس از آن به روی زمین آمده و تا شهر تازه پرند ادامه دارد.

در مطالعات پروژه و  آغاز عملیات احداث مترو پرند، قرار بود قطعه اول این مترو از حرم مطهر تا کیلومتر ۲۰ توسط شهرداری تهران ، قطعه دوم به طول ۱۲٫۵ کیلومتر توسط مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) و قطعه سوم به طول ۱۷٫۵ کیلومتر که به شهر تازه پرند ختم می گردد توسط شرکت عمران شهر تازه پرند اجرا شود.

انتهای پیام/ح


– برگزیده
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ