ثبت ۵ هزار و ۶۷۰ قرارداد در سامانه املاک و مستغلات

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: از اول فروردین ماه تاکنون ۵ هزار و ۶۷۰ قرارداد مسکن در سامانه املاک و مستغلات کشور ثبت شده است.

مصطفی قلی خسروی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، گفت: وضعیت بازار مسکن در حال حاضر ارتباط چندانی با نوسانات موجود در بازار ارز ندارد.

خسروی با اشاره به اینکه مصالح ساختمانی از جمله آهن، میلگرد و گچ تاثیرپذیر از بازار ارز هستند گفت: افزایش قیمتی که مصالح ساختمانی در چند ماه گذشته با ‌آن مواجه هستند ناشی از نوسان بازار ارز بوده است.

رئیس اتحادیه املاک کشوری در ادامه تصریح کرد: ساماندهی بازار ارز می تواند نقش موثری در کنترل بازار مصالح ساختمانی داشته باشد.

خسروی با بیان اینکه بازار مسکن در حالت رکود انتظاری به سر می برد افزود: عرضه مسکن و کنترل بازار برای متعادل کردن قیمت مسکن نقش موثری دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: میزان قراردادهای ثبت شده در سامانه املاک و مستغلات کشور از اول فروردین ماه تاکنون ۵ هزار و ۶۷۰ قرارداد بوده که نشان دهنده رونق بازار مسکن است.

خسروی در خصوص وضعیت اجاره و رهن در نیمه دوم امسال گفت: نرخ اجاره و رهن در فصل پائیز تغییر نکرده و همچنین تعداد متقاضیان اجاره و رهن نیز در این میان کاهش یافته است./س


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ