جاسوسی اینترنتی انگلیس

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

سازمان‌های اطلاعاتی انگلیس بیش از آنچه تاکنون فاش شده، تبادلات مردم در اینترنت را شنود و رصد کرده‌اند؛ گفته می‌شود مرکز ارتباطات دولتی انگلیس به اطلاعات شبکه‌های ارتباطی چون تله‌کوم آلمان نیز دسترسی داشته است.
 
بر اساس اطلاعات انتشار یافته توسط ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، کارمندان مرکز ارتباطات دولتی انگلیس از جمله به اطلاعات رادیوی سراسری شمال آلمان و روزنامه آلمانی زود دویچه دسترسی داشته و می‌توانسته‌اند بخش عظیمی از اطلاعات شهروندان آلمان را در اینترنت رصد و بررسی کنند.
 
به گزارش رادیو سراسری شمال آلمان و روزنامه آلمانی زود دویچه، سازمان‌های اطلاعاتی انگلیس شبکه‌های ارتباطی آلمان چون "دویجه تله‌کوم" را نیز شنود و رصد می کرده‌اند.
 
به گزارش شبکه اول تلویزیون سراسری آلمان، مرکز ارتباطات دولتی انگلیس به اطلاعات ۱۴ شبکه ارتباطی بزرگ جهان دسترسی داشته و فراداده‌های موجود (متا دیتا) آنها را ذخیره کرده‌اند.
 
در گزارش شبکه اول تلویزیون سراسری آلمان همچنین آمده است که مرکز ارتباطات دولتی انگلیس اجازه داشته در موردهای بسیار متنوعی ایمیل‌های کاربران را در آلمان و اروپا بخواند و محتویات این اطلاعات را سه‌ روز نگهداری کند.
 
شرکت مخابرات آلمان (دویچه تله‌کوم) اعلام کرده است که اجازه دست‌یابی به اطلاعات موجود خود در آلمان را به هیچ شرکت خارجی نداده است.
 
این شرکت همچنین اعلام کرده که هیچ اطلاعی از برنامه‌های سازمان‌های اطلاعاتی خارجی در دست‌یابی به اطلاعات این شرکت ندارد.
 
توماس کرمر، رییس هیئت مدیره دویچه تله‌کوم در ارتباط با امنیت اطلاعات موجود در این شرکت گفت: ما هرچه از دست‌مان برآید انجام می‌دهیم تا اعتماد مشتریان‌ خود را در ارتباط با اطلاعات‌شان جلب کنیم.
 
به گزارش رادیوی سراسری شمال آلمان و روزنامه آلمانی زود دویچه، دست‌کم شش شرکت بزرگ مخابراتی چون "تله‌کوم انگلیس" و "ودافون" با مرکز ارتباطات دولتی انگلیس همکاری کرده‌اند. همه این شرکت‌ها در آلمان نیز فعال می باشند.
 
به گزارش دویچه وله، ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا پیش از این گفته بود: آژانس امنیت ملی آمریکا زیرساختی تدارک دیده که تقریبا همه ارتباطات انسانی را به صورت اتوماتیک ذخیره می‌کند. با استفاده از این سیستم می‌توانستم ایمیل‌های هر کسی را ببینم٬ مکالمات تلفنی‌اش را شنود کنم و رمزهای عبور شخصی‌ترین اکانت‌های هر کاربری را به دست بیاورم.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *