جان ‌سخت ترین موجود دنیا+عکس

۰۱م اسفند ،

بسیاری معتقد می باشند کە سوسک ها جان سخت ترین موجودات روی زمین می باشند اما باید به این نکته یادآور بشیم کە خرس های آبی از آن ها نیز جان سخت تر می باشند.

ممتازنیوز: فرار از سختی ها و غالب شدن به تمامی مشکلات کار هر انسان و یا موجودی نیست و بالاخره هر کدام نقظه ضعف های خود را دارند اما در این میان بعضی موجودات بسیار جان سخت می باشند.

بسیاری می گویند سوسک ها می توانند حتی از حملات هسته ای نیز جان سالم به در ببرند اما موجودی در دنیا وجود دارد کە حتی از سوسک نیز جان سخت تر است و شاید تا به حال هیچ چیز از آن نشنیده باشید.

“Tardigrades” کە البته به نام خرس آبی نیز شناخته می گردد یکی از شگفت انگیزترین موجودات روی زمین است. این موجودات می توانند در سخت ترین شرایط زنده بمانند و به نام “بزرگترین بازمانده طبیعت” شناخته می گردد.

نزدیک به ۹۰۰ گونه از این موجودات در طبیعت حضور دارند کە می توانند از شرایطی مانند: یخ زدن، تبخیر شدن، تشعشعات هسته و … جان سالم به در برند و همچنین میانگین سن آن ها ۲۰۰ سال است.

آن ها بسیار کوچک و در حد ۱ میلی متر اندازه دارند و در بسیاری از نقاط دنیا از اعماق اقیانوس ها تا بالاترین نقطه کوه ها وجود دارند. این موجودات اگر در کنار هم قرار بگیرند می توانند دنیا را نابود کنند و چیزی حریف آن ها نیست.

منبع:جام


..
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ