جاوا به روزرسانی شد

۲۸م آذر ، خبرگزاری‌ها- نسخه تازه مرورگر جاوا بسیاری از مشکلات امنیتی ناشی از سوءاستفاده از این برنامه را برطرف کرده است.

کاربران از این پس می توانند به طور کامل مانع از اجرای جاوا ۷ در داخل محیط مرورگرهای خود شده یا محتوای تحت وب قابل اجرای جاوا را در محیط کلاینت Java Runtime Environment یا (JRE) محدود کنند.

نسخه تازه جاوا موسوم به Java 7 Update 10 یا (۷u10) که در تاریخ ۱۱ دسامبر عرضه شده، هیچ آسیب پذیری امنیتی خاصی را در این مرورگر برطرف نمی کند و تنها بعضی تنظیمات امنیتی تازه را به این برنامه افزوده است. در برنامه یاد شده یک زبانه امنیتی اضافه شده که که در آن گزینه های مختلفی از جمله قابل اجرا شدن محتوای جاوا در محیط مرورگر پیش بینی شده است.

بسیاری از کارشناسان امنیتی به کاربران پیشنهاد می کنند از اجرای پلاگین های جاوا در محیط مرورگر اجتناب کنند تا هکرها نتوانند از این طریق کدهای مخرب خود را در رایانه های کاربران اجرا و به سرقت اطلاعات دست بزنند.

تعیین سطح امینی یکی دیگر از ویژگی های نسخه تازه جاواست که در شدیدترین حالت اجرای هرگونه برنامه جاوا در محیط مرورگر را غیرممکن می کند.

البته باید توجه داشت که اعمال این تغییرات به معنای افزایش امنیت خود جاوا نیست و تنها استفاده کاربران عادی از این برنامه با قابلیت های بیشتری همراه شده است.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ